دانشگاه میلان | اطلاعات و اخذ پذیرش از پلی‌تکنیک میلان

دانشگاه میلان
در دانشگاه میلان چه رشته هایی تدریس میشه و کی باید برای ثبتنام اقدام کنم

تاسیس

دانشگاه میلان، که نام ایتالیایی آن Universita Degli Studi di Milano است، در میلان، که پیشرو جهان در صنعت مد و مرکز مالی پیشرفته ایتالیا و حتی اروپا است، در سال 1924 از ترکیب دو موسسه مطالعات بالینی و آکادمی میلان تاسیس شد. مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و دانشگاه میلان، امروز آرزوی بسیاری از جوانان با انگیزه محسوب می‌شود.
چون این دانشگاه از بدو تأسیس تاکنون به عنوان یک دانشگاه در حال توسعه مستمر در عرصه بین‌المللی با فعالیت‌های تحقیقاتی، علمی و آموزشی به کار خود ادامه می‌دهد.

لوکیشن دانشگاه میلان

دسترسی به دانشگاه میلان آسان است چون اینجا در یک منطقه مرکزی شهر واقع شده و نزدیکی آن به وسایل حمل و نقل عمومی فرصت بسیار خوبی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا با هم معاشرت کنند.

این دانشگاه با ساختمان تاریخی، آرشیو و ساختار خوبش، که شامل باغ گیاه‌شناسی بسیار بزرگ رصدخانه Brera است، یک پیشینه فرهنگی منحصر به فرد را در اختیار دارد. زندگی در شهر میلان یک تجربه هیجان انگیز است و فرصت‌های ارائه شده در تحصیل به شما این امکان را می‌دهد که تجربیات مختلفی در زمینه اجتماعی-فرهنگی کسب کنید.
روی هم رفته دانشگاه میلان دارای 13 پردیس در این شهر است. تحصیل در یکی از دانشگاه‌های میلان به این معنی است که می توانید از کتابخانه ها و کافه تریاهای این پردیس ها که 10 تای آن در مرکز شهر قرار دارد، به صورت رایگان استفاده کنید.

در زندگی دانشجویی در ایتالیا، می‌توانید بوفه باز و نوشیدنی مورد نظر خود را با قیمتی مقرون به صرفه در زمان Aperitivo، مراسم عصرانه ایتالیایی ها، پیدا کنید.
در نهایت ضروری است بدانید این دانشگاه با داشتن چندین بیمارستان بزرگ و بیمارستان های تخصصی در میلان یکی از مهم ترین بازیگران عرصه پزشکی و سلامت نیز است.

طبق داده های آماری سال 2012، استان میلان دارای 60 بیمارستان با 12500 تخت است که 35 درصد از ظرفیت حمل کل لمباردی و حدود 15 درصد از آن ها در سراسر کشور را تشکیل می‌دهد. با این موقعیت پیشرو، محیطی بسیار غنی و محرک برای دانشجویان بالقوه پزشکی فراهم می‌کند.

دانشگاه میلان دولتی یا خصوصی؟

دانشگاه میلان یک مرکز آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی دولتی در شهر میلان کشور ایتالیا است.

دانشگاه میلان

هزینه تحصیل در دانشگاه میلان

در راستای استراتژی‌های بین‌المللی‌سازی خود برای افزایش ترافیک ورودی دانشجویان با هدف مهاجرت تحصیلی و جذابیت برای دانشجویان خارجی با توجه به مسیر رشد کشور ایتالیا، دانشگاه میلان بورسیه‌های تحصیلی و معافیت از شهریه را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد.
هزینه تحصیل در دانشگاه میلان از 156 یورو تا 3500 یورو متغیر است.

اقساط دانشگاه در دو قسط پرداخت می‌شود.

  • قسط اول شامل مبلغ معین و قسط دوم شامل مبلغ متغیر است. برای دانشجویان خارجی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند و دارای خانواده های درآمدزا هستند، قسط اول شامل مبلغ ثابت 156 یورو در مقایسه با سایر دانشجویان است
  • قسط دوم شامل مبلغی است که با توجه به درآمد خانواده محاسبه می‌شود.

زبان تدریس در دانشگاه میلان

در دانشگاه میلان دروس معمولا ایتالیای تدریس می‌شوند اما چند دپارتمان این دانشگاه کاملا انگلیسی است. برخی از گروه های انگلیسی در دانشگاه میلان عبارتند از:

  • دانشکده پزشکی بین المللی؛
  • سیاست بین‌الملل، حقوق و اقتصاد (IPLE)؛
  • قانون؛
  • علوم سیاسی (SPO).

آخرین مهلت ثبت نام

این دانشگاه در هر دو ترم پاییز و بهار ثبت نام دارد و مهم این است که شما بتوانید به کمک یک آژانس مهاجرت تحصیلی حرفه‌ای پرونده خود را تا پیش از ددلاین دانشگاه‌ها که معمولا اندکی با هم توفیر می‌کنند، ارسال کرده و منتظر جواب بمانید.

کلام آخر

اگر قصد مهاجرت به کشور ایتالیا و مهاجرت تحصیلی در دانشگاه میلان دارید، همین الان یک تماس تلفنی کوتاه شما را به زنجیره خدمات و اعتماد تاپ‌سولوشن متصل می‌کند. ما پکیج‌هایی برای شما آماده کرده‌ایم که می‌تواند در این مسیر پر فراز و نشیب یاری کننده و تسهیل‌گر رسیدن شما به اهداف مهاجرتی و تحصیلی‌تان باشد.

مقالات مرتبط با موضوع این مقاله :


دسترسی آسان به سایت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *