دانشگاه لیون 3 Lyon 3 University

دانشگاه لیون 3

محتویات مقاله

سال تاسیس

دانشگاه لیون 3 در اوایل دهه 1970 (26 ژوئیه 1973) تأسیس شد، یک بخش از اساتید در آن انقلاب علمی به راه انداختند که پس از حوادث مه 68 که جهان آکادمیک را تکان داد. همچنین گروه‌های برنامه‌ریزی جغرافیا، مهندس روستا و تاریخ، و یک دانشکده فلسفه با بیش از 90 دانشجوی دکترا وجود دارد. هر سه دانشگاه دولتی لیون (لیون 1، لیون 2، لیون 3) مشتق از دانشگاه سابق لیون هستند که در سال 1896 تأسیس شد.

موقعیت مکانی

دانشگاه در سه پردیس مختلف واقع شده است: اولی به نام “Les Quais” در کنار رود رون، دومی به نام “Manufacture des Tabacs” در بخش جنوب شرقی لیون و آخرین مورد در Bourg-. en-Bresse.

دانشکده‌ها و رشته‌های دانشگاه لیون 3

  • دانشکده حقوق؛
  • دانشکده فلسفه؛
  • دانشکده مدیریت بازرگانی (IAE، Institut d’Administration des Entreprises)؛
  • دانشکده هنر؛
  • دانشکده زبان.

در این رابطه، علاوه بر 150 استاد در IAE، 400 مدیر اجرایی از شرکت‌های خصوصی و خارجی به آموزش کمک می‌کنند و همین دلیل برتری این دانشگاه در مدیریت و بیزنس است. رشته‌های مختلف ارائه شده شامل 4 مدرک لیسانس (Licence)، 8 مدرک لیسانس حرفه‌ای (Licence professionnelles)، 9 مدرک کارشناسی ارشد (با 40 گرایش) و دوره‌های آمادگی برای آزمون حسابداران رسمی می‌باشد.

دانشگاه لیون 3 Lyon 3 University

دولتی و یا خصوصی

دانشگاه ژان مولن لیون 3 (به فرانسوی: Université Jean Moulin Lyon 3) که با نام لیون 3 نیز شناخته می‌شود، یکی از سه دانشگاه دولتی لیونِ کشور فرانسه است. این نام از مبارز مقاومت فرانسوی ژان مولن گرفته شده است و در حقوق، سیاست، فلسفه، مدیریت و زبان تخصص دارد.

رتبه جهانی دانشگاه لیون 3

دانشگاه ژان مولن لیون III در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی توسط Times Higher Education رتبه 1201 را کسب کرده است و طبق بررسی‌های دانشجویان در Studyportals، ، دارای امتیاز کلی 4.0 ستاره است. این دانشگاه در دنبال بیشتر به خاطر مدرسه بازرگانی یا همان  business school شهرت دارد. همچنین دانشکده مدیریت این دانشگاه بسیار پرطرفدار است.

رتبه کشوری دانشگاه لیون 3

رتبه کشوری دانشکده تجارت و مدیریت در میان دانشگاه‌های فرانسوی 12 است که بسیار رتبه بالایی محسوب می‌شود.

زبان در دانشگاه لیون 3

بدیهی است که دانستن فرانسوی کمک شایانی به دانشجویان می‌کند اما لیسانس‌های حرفه‌ای زیادی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دوره‌هایی که می‌توانید با شرکت در آن‌ها آینده خود را تضمین کنید.

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم خیلی شما را با دانشگاه لیون 3 و موارد مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه در شهر لیون  آشنا کنیم. اگر می‌خواهید برای ادامه تحصیل در فرانسه وارد عمل شوید، و مهاجرت تحصیلی به کشور زیبای فرانسه آینده شما را دگرگون کند، نگران نباشید، ما در راه حل برتر ساده‌ترین و بهترین مسیر را برای شما از پیش آماده‌ کرده‌ایم. اگر می‌خواهید به زنجیره اعتماد راه حل برتر متصل شوید، یک تماس کوتاه همه چیز را برای شما روشن می‌کند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *