دانشگاه پاریس 4 - سوربن - paris 4 university

دانشگاه پاریس 4

محتویات مقاله

دانشگاه پاریس 4 - سوربن

تاسیس

دانشگاه پاریس 4 یکی دیگر از انشعابات دانشگاه سوربن است. درحقیقت، این دانشگاه در سال 1971 و به دنبال تقسیم دانشگاه پاریس (1253) تأسیس شد. دانشگاه سوربن پاریس تا حد زیادی وارث دانشکده‌های علوم و هنرهای دانشگاه پاریس شد. در سال 2019 دانشگاه پیر و ماری کوری با پاریس 4 ادغام گردیده است.

لوکیشن دانشگاه پاریس 4

دانشگاه سوربن پاریس—پاریس 4 در قلب محله لاتین در پاریس واقع شده است. پاریس چهارم همچنین پردیس‌هایی را در 12 مکان در سراسر پاریس تملک کرد‌ه و شش کتابخانه در شهر دارد. کتابخانه سوربن (کتابخانه سابق دانشگاه پاریس) شامل 2.5 میلیون کتاب است و توسط چندین دانشگاه مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دانشگاه پاریس 4 دولتی یا خصوصی؟

دانشگاه سوربن یا همان پاریس 4 یک دانشگاه دولتی است، پس شما می‌توانید امیدوار باشید که می‌توانید از کمک‌هزینه‌های دولتی که شامل دانشجویان می‌شود با اخذ پذیرش از این موسسه آموزش عالی بهره‌مند شوید.

جمعیت دانشجویان

امروزه، پاریس سوربن دارای 23324 دانشجو است که 13900 نفر از آنها در مقطع کارشناسی، 6916 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 2508 دانشجو در مقطع دکترا هستند.

رتبه جهانی و کشوری دانشگاه پانتئون سوربن پاریس

دانشگاه پاریس 4 در رتبه 194 رنکینگ جهانی قرار دارد البته این جایگاه اندکی هرساله تغییر می‌کند اما میانگین رتبه دانشگاه همیشه در حدود همین عدد قرار داشته است.

هزینه تحصیل در دانشگاه پاریس 4

در دانشگاه‌های دولتی فرانسه شهریه‌ای وجود ندارد، اما فی الزامی ثبت نام را باید پرداخت کنید. دراصل، دولت اکثر هزینه‌های برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌های دولتی را پوشش می‌دهد و فرقی نمی‌کند که شما دانشجوی خارجی باشید و ملیت فرانسوی نداشته باشید. هرچند در حقیقت، هزینه واقعی تحصیل مانند سایر نقاط جهان است، تقریباً 10000 یورو در سال که همانطور که گفته شد بخش زیادی از آن را دولت تقبل می‌کند. برای مقطع لیسانس 2770 یورو و برای مستر 3770 یورو شهریه سالانه باید درنظر گرفت.

زبان تدریس در دانشگاه پاریس 4

اکثر رشته ها در دانشگاه سوربن به زبان فرانسه تدریس می‌شوند. اگر قصد دارید در مقاطع تحصیلی کامل یا کلاس های معمولی ادغام شوید، سطح کافی زبان فرانسه مورد نیاز است. اما این دانشگاه برای دانشجویان خارج از کشور که زبان فرانسه را به عنوان زبان اول تسلط کافی ندارند، تدریس خصوصی ارائه می‌کند.

کلام آخر

اگر در زمینه مهاجرت تحصیلی و اقامت در فرانسه به مشاوره و خدمات اجتماعی حمایتی در این کشور زیبا نیاز داشتید، حتما با ما تماس بگیرید، تاپ‌سولوشن یکی از برترین آژانس‌های مهاجرتی است، با تمرکز بر هموطنانی است که قصد سفر به فرانسه را دارند. همین حالا یک تماس کوتاه با کارشناسان ما داشته باشید تا از چند و چونِ پکیج‌های مهاجرتی ما با خبر شوید.

مقالات مرتبط با موضوع این مقاله :
 • لینک 1
  این لینک به صفحه اصلی دانشگاه پاریس 4 (دانشگاه سوربن) می‌رساند. از این طریق می‌توانید با تاریخچه، رشته‌های تحصیلی و امکانات دانشگاه آشنا شوید.
 • لینک 2
  این لینک به صفحه اصلی اتحادیه دانشگاهی سوربن (USPC) می‌رساند. USPC به عنوان یکی از بزرگترین اتحادیه‌های دانشگاهی فرانسه، از این دانشگاه و دانشگاه‌های دیگری تشکیل شده است.
 • لینک 3
  این لینک به صفحه دانشگاه پاریس 4 در رتبه‌بندی QS برای دوره‌های کارشناسی می‌رساند. این رتبه‌بندی معتبر در جهان از آمارهای مختلفی از جمله تحقیقات، امکانات دانشگاهی و کیفیت آموزش استفاده می‌کند.
 • لینک 4
  این لینک به صفحه دانشگاه پاریس 4 در وب‌سایت 4icu می‌رساند. این وب‌سایت به صورت مستقل از تحریم‌های رسمی و با استفاده از داده‌های اینترنت، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را انجام می‌دهد.
 • لینک 5
  این لینک به صفحه‌ای در وب‌سایت L’Etudiant می‌رساند که در آن درباره دانشگاه پاریس 4 و مسائل مختلفی مانند امکانات دانشگاهی، زندگی دانشجویی، هزینه‌های تحصیلی و… گفته می‌شود.
 • لینک 6
  این لینک به صفحه دانشگاه پاریس 4 در وب‌سایت MastersPortal می‌رساند. این وب‌سایت به دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا، اطلاعات مربوط به برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های جهان را ارائه می‌دهد.
 • لینک 7
  این لینک به صفحه دانشگاه پاریس 4 در وب‌سایت educations.com می‌رساند. این وب‌سایت به دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کند تا به راحتی در دانشگاه‌های مختلف جهان ثبت نام کنند و از امکانات و رشته‌های تحصیلی مختلف بهره‌مند شوند.
 • لینک 8
  این لینک به صفحه دانشگاه پاریس 4 در رتبه‌بندی THE (Times Higher Education) می‌رساند. THE از آمارهای مختلفی از جمله تحقیقات، امکانات دانشگاهی و کیفیت آموزش استفاده می‌کند تا دانشگاه‌های جهان را رتبه‌بندی کند.
 • لینک 9
  این لینک به صفحه دانشگاه پاریس 4 در وب‌سایت Arts et Métiers می‌رساند. این وب‌سایت به ارائه نظرات و تجربیات دانشجویان درباره دانشگاه‌های جهان می‌پردازد.
 • لینک 10
  این لینک به ویدئویی در یوتیوب می‌ رساند که با عنوان “دانشگاه پاریس 4: راهنمای دانشجویی” می‌باشد. این ویدئو شامل گفتگو با دانشجویان پاریس 4 در مورد تجربه آن‌ها در این دانشگاه، زندگی دانشجویی و امکانات دانشگاهی است. همچنین در این ویدئو به نمایش گذاشتن محیط دانشگاه و امکانات آن پرداخته شده است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *