شهر کلرمون- Ville de Clermont

شهر کلرمون

محتویات مقاله

کلرمون - فران شهر زندگی‌های بی‌آلایش ولی دلربا

شهر کلرمون فران شهر کوچکی در فرانسه است، اینجا به عبارتی یک پاریس کوچولو است، یک پاریس کوچولوی واقعی؛ چون هر چیزی که در پاریس به دنبال آن هستید، اینجا هم پیدا خواهید کرد.

درواقع، کلرمون-فران گزینه‌ی جدیدی برای کاوش در فرانسه خارج از پاریس است. غذا، شراب و طبیعت عالی بعلاوه‌ی این واقعیت که منطقه هنوز غرق انبوه بازدیدکنندگان و توریست‌ها نشده، امکان یک تفرج و گل‌وگشت فراموش‌نشدنی را فراهم‌ برایتان می‌کند.

این شهر که در سرشماری سال 2018 در حدود پنجاه‌هزار نفر سکنه داشت، مرکز استان Puy-de-Dome شناخته می‌شود. در این مطلب تلاش می‌کنیم تا خیلی کوتاه شما را به گشت‌وگزاری در کلرمون-فران ببریم.

اما پیش از آن به طور خلاصه باید گفت که کلرمون-فران، شهر در نواحی جنوبی مرکزی‌ترین بخش‌ فرانسه، در غرب لیون، قرار دارد؛ اینجا سال 1731 توسط اتحادیه کلرمون و مونفران بر روی رودخانه کوچک ترتین ساخته شده است. در زمان اشغال نازی‌ها، شهر تحت کنترل دولت ویشی و مارشال پتن بود با اینحال، مردم با تشکیل هسته‌های مقاومت نقش مهمی در سرنگونی مارشال پتن و پیروزی قوای شارل دوگل ایفا کردند.

زندگی در شهر کلرمون - فران

زندگی در شهر کلرمون – فران نه شتاب هرروزه‌ی پاریس را دارد و نه ملال شهرستان‌های کوچک‌ را؛ ساکنان شاد و صمیمی هستند و سرعت زندگی در اینجا معقول است. در میدان مرکزی شهر Place de Jaude که مجسمه بزرگی از Vercingetorix سوار بر اسب جنگی و شمشیر به اهتزاز در آمده می‌توانید یک زندگی جمعی و فضای عمومی سرزنده را تجربه کنید.

این میدان به معنای واقعی قلب تپنده شهر است و هر روز جمعیت زیادی برای تفرج و تعامل به اینجا می‌آیند. اینجا نه تنها در روزهای آخر هفته بلکه در تمام طول هفته فضایی زنده و تپنده دارد شاید چون با کلی سینما و مرکز خرید و رستوران کافه‌های ریز و درشت احاطه شده است.

سوای این موضوع، بسیاری از زوج‌های جوان پاریسی، به تازگی به کلرمون-فران می‌روند تا زندگی جدیدی را مطابق با معیارهای خاص خودشان اعم از موارد مربوط به صلح و آرامش درونی و بهداشت روانی شروع کنند. آن‌ها این شهر کوچک‌ را به کلانشهر پاریس ترجیح می‌دهند.

در حقیقت با زندگی در اینجا می‌توانید از دسترسی آسان به شهرهای بزرگ و فعالیت‌های اجتماعی لذت ببرید. مضاف بر اینکه هزینه کمتر است و این کرمان-فران واقعا برای زندگی با سرعت بهتر، با زمان بیشتری برای رفاه، و کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، مناسب‌تر ارزیابی می‌شود.

هزینه‌ی زندگی در شهر کلرمون - فران

زندگی در این شهر معمولاً ارزانتر از سایر شهرهای فرانسه است. ما در تاپ سولوشن تخمین زد‌ه‌ایم که شما باید بین 700-750 یورو در ماه برای اجاره خانه، غذا و یک‌سری تفریحات ساده برای اوقات فراغت هزینه کنید. درواقع، مقایسه با بسیاری از شهرهای فرانسه شما نزدیک به 500 یورو کمتر نیاز دارید تا از یک رفاه خوب بهره‌مند شوید.

گردشگری در شهر کلرمون - فران و مناطق مرکزی فرانسه

اگرچه این شهر یک شهر توریستی بالفطره نیست، اما جذاب است و دارای مکان‌های برجسته جالب و یکی از فعال ترین صحنه های موسیقی در فرانسه است، درحقیقت پایگاه خوبی برای کاوش در Auvergne است.

Auvergne یک منطقه تاریخی در مرکز فرانسه است و اکنون بخشی از Auvergne-Rhône-Alpes محسوب می‌شود. این منطقه عمدتاً روستایی و کوهستانی بوده و برای پیاده‌روی و اسکی پرطرفدار شده؛ آن هم با جنگل‌های وسیع و آتشفشان‌های خاموش مانند Puy de Dôme جذابیتش را دو چندان کرده است. فراوانی چشمه‌های آب گرم طبیعی باعث ایجاد شهرهای آبگرم مانند ویشی گردیده که به دلیل حمام آب معدنی آن شهرت دارد. کلرمون-فران در این بین یک شهر دانشگاهی شلوغ با کلیسای باشکوه به‌سبک رومی به نام نوتردام دو پورت است.

علاوه بر این، ما معتقدیم که کلرمون-فران به دلیل نزدیکی به دریا، مکان مناسبی برای عاشقان ساحل‌ها است. نزدیک به 3 ساعت طول می‌کشد تا از از جاده‌های زیبای منتهی به ساحل عبور کنید و به سواحل ماسه‌ای سفید و کنار دریا برسید.

دانشگاه کلرمون - فران

دانشگاه Clermont Auvergne  که در سال 2017 از ادغام دانشگاه بلز پاسکال و Université d’Auvergne تشکیل گردیده دارای جمعیتی بالغ بر 37000 نفر است که شامل دانشجویان به همراه اساتید و کارکنان دانشگاه می‌شود. بزرگترین دانشکده فنی استان با 1000 دانشجو در اینجا قرار دارد. مدرسه معتبر کسب و کار به نام ESC Clermont که در سال 1919 ایجاد شد نیز در این شهر واقع شده است. به این اعتبار آموزش عامل مهمی در اقتصاد کلرمون فران به‌شمار می‌رود.

امروزه 40000 دانشجو در تمام رشته‌هایی که از یک دانشگاه انتظار دارید، در این دانشگاه خاص تحصیل می‌کنند، اگرچه اینجا بیشتر به عنوان مرکزی برای تحقیقات پزشکی مورد توجه قرار گرفته است.

تقریباً 5000 نفر از این دانش‌آموزان از کشورهای خارجی می‌آیند، از این جهت مدرسه فضایی کاملاً جوان و بین‌المللی به فرهنگ کلرمون-فران الحاق می‌کند.

کلام آخر

در این مطلب ما سفری کوتاه کردیم به شهر کلرمون – فران در قلب بخش مرکزی کشور فرانسه. اگر قصد مهاجرت به شهرهای فرانسه را دارید می‌توانید از خدمات ما در تاپ سولوشن استفاده کنید. ده‌ها پرونده موفق مهاجرت در سال پشتیبان اعتبار ما به عنوان بهترین استارتاپ مهاجرتی به کشور فرانسه است. سری به صفحات ما در شبکه‌های اجتماعی بزنید تا بیشتر از ما بخوانید و بدانید. ما همسفر همه‌ی شما هستیم که مسافر فرانسه‌اید.

مقالات مرتبط با موضوع این مقاله :

شهر کلرمون فرانسه، با نام رسمی کلرمون-فررون (Clermont-Ferrand)، پایتخت استان پواتو-شارانت (Puy-de-Dôme) در منطقه آفیتا-رون-آلپ (Auvergne-Rhône-Alpes) فرانسه است. این شهر با جاذبه‌های گردشگری فراوانی همچون غارهای لاسکو (Lascoux) و بخشی از کوهستان‌های آوِرن (Auvergne)، محلی مناسب برای گردشگری است.

 • لینک 1
  این لینک به صفحه ویکی‌پدیای انگلیسی شهر کلرمون فرانسه مربوط می‌شود. در این صفحه، تاریخچه، جغرافیای شهر، جاذبه‌های گردشگری، صنایع، فرهنگ و سایر موارد مرتبط با این شهر بررسی شده است.
 • لینک 2
  در این لینک، راهنمای شهر کلرمون فرانسه از سایت لانلی‌پلنت (Lonely Planet) آورده شده است. در این راهنما، بهترین جاذبه‌های گردشگری، فرهنگ، غذا و نوشیدنی‌ها و سایر موارد مرتبط با این شهر آمده است.
 • لینک 3
  این لینک به صفحه شهر کلرمون فرانسه در سایت تریپ‌ادوایزر (TripAdvisor) مربوط می‌شود. در این صفحه، نظرات گردشگران در مورد جاذبه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و دیگر موارد مرتبط با این شهر آمده است.
 • لینک 4
  این لینک به صفحه شهر کلرمون فرانسه در سایت ردشگری آوِرن (Auvergne) مربوط می‌شود. در این صفحه، اطلاعات مفصل درباره جاذبه‌های گردشگری، مسابقات و رویدادهای فرهنگی، هتل‌ها و رستوران‌ها و دیگر موارد مرتبط با این شهر و منطقه آوِرن (Auvergne) آمده است.
 • لینک 5
  در این لینک، اطلاعاتی درباره کلیسای نوتردام د لآسومپسیون (Cathedrale Notre-Dame-de-l’Assomption) در شهر کلرمون فرانسه آمده است. این کلیسا به عنوان یکی از جاذبه‌های تاریخی این شهر شناخته شده است.
 • لینک 6
  این لینک به صفحه سایت توریستی شهر کلرمون فرانسه مربوط می‌شود. در این صفحه، جاذبه‌های گردشگری، رویدادها، فعالیت‌ها، اقامتگاه‌ها و سایر موارد مرتبط با گردشگری در این شهر آورده شده است.
 • لینک 7
  این لینک به ویدیویی در مورد شهر کلرمون فرانسه در کانال یوتیوب (YouTube) مربوط می‌شود. این ویدیو با زبان فرانسوی است و معرفی کوتاهی از جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی این شهر دارد.
 • لینک 8
  در این لینک، راهنمای شهر کلرمون فرانسه از سایت فرانس-وویاژ (France-Voyage) آورده شده است. در این راهنما، جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی، هتل‌ها و رستوران‌های این شهر معرفی شده است.
 • لینک 9
  این لینک به مقاله‌ای از روزنامه لوموند (Le Monde) درباره حوادثی که در شهر کلرمون فرانسه در طول حرکت جیله‌های زرد رخ داده است، ارجاع داده شده است. در این مقاله، تصاویری از شهر و شورشیان در آن زمان آورده شده است.
 • لینک 10
  در این لینک، اطلاعاتی درباره مسافرت و گردشگری در شهر کلرمون فرانسه در وب‌سایت تریپ‌آدویزر (TripAdvisor) آورده شده است. این وب‌سایت شامل نظرات و امتیازات توریست‌ها درباره جاذبه‌های گردشگری، هتل‌ها و رستوران‌ها در این شهر می‌باشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *