نحوه اخذ پذیرش دانشگاه استراسبورگ

دانشگاه استراسبورگ

دانشگاه استراسبورگ

سال تاسیس

دانشگاه استراسبورگ تاریخی بسیار طولانی و درخشان دارد. این دانشگاه که در قرن شانزدهم تأسیس شده است و سابقه بسیار پر اهمیتی در آموزش عالی اروپایی ایفا کرده است که ریشه‌های این امر هم به عصر رنسانس بازمی‌گردد. امروز هم این دانشگاه تنوع گسترده‌ای از برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی را در رشته‌های اصلی دانشگاهی ارائه می‌دهد: از هنر تا تربیت بدنی و علوم تربیتی.

پس، به طور خلاصه، در طول جنگ جهانی دوم، زمانی که فرانسه اشغال شد، پرسنل و تجهیزات دانشگاه استراسبورگ به کلرمون فران منتقل شدند و رایش دانشگاه استراسبورگ آلمان را ولو با عمری کوتاه ایجاد کرد.

اما سازمان دانشگاه در سال 1971، از نو تعریف شد و دانشگاه به سه مؤسسه جداگانه تقسیم شد:

 • دانشگاه لویی پاستور (استراسبورگ یک)
 • دانشگاه مارک بلوخ (استراسبورگ دو)
 • دانشگاه رابرت شومان (استراسبورگ سه)

این دانشگاه‌ها در سال 2009 مجدداً متحد شدند.

توضیحات مختصر در مورد لوکیشن دانشگاه

پردیس دانشگاه استراسبورگ بخش وسیعی از زمین‌های نزدیک به مرکز شهر را به خود اختصاص داده است. ساختمان‌ها و فضاهای باز دانشگاه بین ایستگاه‌های تراموای «سیته اداری»، «اسپلناد» و «گالیا» قرار دارد.

ساختمان های اداری تازه‌ تاسیس آن عبارتند از: اسکارپ، کالج دکتری استراسبورگ، موسسه علوم و مهندسی فوق مولکولی (ISIS)، آتریوم، پانگلوس، و چندتایی آزمایشگاه و کتابخانه دیگر.

 ساختمان اقامتگاه دانشجویی برای کالج دکتری استراسبورگ توسط معماران نیکلاس هار معمار مطرج لندنی در سال 2007 طراحی شد.

دانشگاه استراسبورگ

رتبه جهانی دانشگاه استراسبورگ

دانشگاه استراسبورگ، یکی از برترین دانشگاه‌های فرانسه و جهان که و تاکنون بارها به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده است که دارای بیش از ۴۵،۰۰۰ دانشجوی پی اچ دی و پست دکتری است – در رتبه‌بندی QS جهانی سال ۲۰۲۱، دانشگاه استراسبورگ در رتبه ۱۴۸ از بین بیش از ۱۰،۰۰۰ دانشگاه جهان قرار گرفت که نشان دهنده رتبه بالای آن در مقایسه با دانشگاه‌های دیگر است.

رتبه کشوری

از سال 2010 تا کنون دانشگاه استراسبورگ توانسته همیشه در بین بیست دانشگاه اول فرانسه باشد که نتیجه استقلال بیشتر علمی محققان آن است.
توضیح اینکه، در فرانسه، موسسات آموزشی بر اساس عملکردشان مبتنی بر پاره‌ای از شاخص‌های برتری ارزیابی می‌شوند و به طور گسترده رتبه‌بندی می‌گردند.

دانشگاه استراسبورگ دولتی است یا خصوصی؟

این دانشگاه (به فرانسوی: Université de Strasbourg,) یک دانشگاه علوم و تحقیقات دولتی است که در استراسبورگ، منطقه آلزاس، در کشور فرانسه مشغول به فعالیت است.

رشته‌ها

16 دپارتمان 93 برنامه تحصیلی را در سه مقطع در دانشگاه استراسبورگ ارائه می‌دهند. لیست دپارتمان‌ها و رشته‌های مرتبط در دانشگاه استراسبورگ به شرح زیر است:

شهریه تعداد دانشکده‌ها رشته
2436 4 مدیریت
2359 4 حقوق
2436 4 هنر
2626 4 دارو سازی
2456 3 معماری
1589 3 زمین شناسی
1842 2 ریاضیات
1842 2 علوم سیاسی
3626 2 تربیت معلمی
2000 2 پرستاری
2584 1 شیمی
1842 1 تربیت بدنی
2166 1 دندان پزشکی
1842 1 علوم انسانی
2685 1 محیط زیست
2764 1 بیولوژی

مقاطع

دانشگاه استراسبورگ به عنوان مرکز اصلی آموزش عالی و تحقیقات در منطقه آلزاس، یک دانشگاه چند‌رشته‌ای تراز اول در فرانسه است و در هر سه مقطع لیسانس، ارشد و دکتری پذیرش دارد.

دانشگاه استراسبورگ

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف

شهریه دانشگاه‌های دولتی در کل فرانسه یکی است. شهریه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی 2770 یورو (حدود 3100 دلار) است. هزینه تحصیل در مقطع فوق یا ارشد 3770 یورو در سال (4250 دلار) برآورد می‌شود.

زبان‌های تدریس در دانشگاه استراسبورگ

برخی از برنامه‌های تحصیلی تا حدی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. با این حال شما همچنان باید تسلط کافی به زبان فرانسه در دو مهارت نوشتاری و گفتاری داشته باشید تا به طور کامل از پس دروس و امتحانات برآیید. پس برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه از جمله دانشگاه این شهر، نیاز به مدرک زبان خواهید داشت.

افتخارات دانشگاه استراسبورگ

در سال‌های اخیر، 4 پروژه از داشنگاه استراسبورگ از بین 29 پروژه که یکی از آنها با مشارکت دانشگاه پاریس 1 Panthéon Sorbonne  انجام شده توسط وزارت آموزش عالی و تحقیقات و کمیساریای عمومی سرمایه گذاری فرانسه به عنوان پروژه‌های برگزیده، انتخاب شدند.

تعداد دانشجو بومی و بین‌المللی دانشگاه استراسبورگ

این دانشگاه با بیش از 52000 دانشجو و 3300 محقق یکی از برترین‌ها در نوع خود است.

انشجویان بین المللی 20 درصد از جمعیت دانشجویان دانشگاه استراسبورگ را تشکیل ‌می‌دهند. به عبارت بهتر، هرساله دانشجویانی از بیش از 150 کشور برای تحصیل به این شهر سفر می‌کنند و این امر استراسبورگ را به یکی از شهرهای برتر فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است.

ددلاین ثبت نام دانشگاه

برای مهاجرت به فرانسه، به صورت تحصیلی، و درخواست پذیرش در برنامه‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی برای شهروندان آفریقای جنوبی و بین‌المللی در تاریخ های مشخصی در سال قبل از سال تحصیلی بسته می‌شود.اگر از خارج فرانسه اقدام می‌کنید شما تا نزدیک ماه ژانویه زمان دارید تا پذیرش خود را در دانشگاه نهایی کنید.

برای اطلاع از  زمان دقیق ددلاین ها  می‌توانید سایت دانشگاه استراسبورگ را بررسی کنید و یا از مشاوران ما راهنمایی بگیرید.

دانشجوهای معروف

افراد زیر همگی برندگان نوبل هستند و از دانشگاه استراسبورگ فارغ التحصیل شده‌اند:

 • کارل فردیناند براون
 • پل ارلیش
 • هرمان امیل فیشر
 • ژول هافمن
 • آلبرشت کوسل
 • مارتین کارپلاس
 • چارلز لوئیس آلفونس لاوران
 • ژان ماری لن
 • اتو لووی
 • اتو فریتز میرهوف
 • لویی نیل
 • ویلهلم رونتگن
 • آلبرت شوایتزر
 • هرمان استودینگر
 • آدولف فون بایر
 • ماکس فون لائوه
 • پیتر زیمن
 • ژان پیر سوواژ

کلام آخر

اگ قصد دارید تا در فرانسه به تحصیل و کار و زندگی بپردازید و شهر و دانشگاه استراسبورگ را انتخاب کرده‌اید، مجموعه راه حل برتر بهترین پکیج‌ها را برای ارائه به شما طراحی کرده است. همین حالا با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت، بتوانیم مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه، آلمان و ایتالیا و ثبت نام شما را تکمیل کنیم. اعتماد شما رمز تداوم فعالیت ما است.

مقالات مرتبط با موضوع این مقاله :


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات اخیر

فهرست مطالب