مهاجرت به شهر رن برای عاشقان فوتبال

رن شهری برای زندگی

در شهر رن، جذاب‌ترین و مجلل‌ترین محله‌های مسکونی را خواهید دید. برخی از ایرانیان که به رن سفر کرده‌اند از علاقه خود به ما در مورد Thabor، Saint Helier، Alphonse و Guerier صحبت می‌کنند— هتل‌های باشکوه و حتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی را بناهایی نقش‌انگیز و به یادماندنی توصیف می‌کنند.

اما رن در واقع یک سکونت‌گاه در شمال غربی فرانسه، مرکز بخش ایل و ویلن و منطقه بریتانی بوده‌ است. امروزه، این شهر در بریتانی عُلیا – بخش شرقی بریتنی – در محل تلاقی ایل و ویلن واقع گردیده.

ریشه شناسی نام “رن” به نام یک قوم سلتیک Redones یا Riedones باز می‌گردد. این قوم در قرن دوم قبل از میلاد بخشی از آرموریکا را که در حال حاضر رن در آن قرار دارد، اشغال کردند.

در نهایت، رن به عنوان شهری که در آن کیفیت زندگی بالا است، شناخته می‌شود. با توجه به لیست شهرهای فرانسه که در آنها کیفیت بالایی از زندگی و کار ارزیابی شده، رن با ارائه یکی از بهترین توازن‌ها بین کیفیت زندگی و فرصت‌های کاری در رتبه اول (فهرست 2020) قرار گرفته است.

در این رده‌بندی، امتیازدهی بر اساس معیارهایی مانند نزدیکی به دریا، آفتاب، پیشنها‌د‌ها و گستردگی رواداری فرهنگی مردم، کیفیت هوا، قیمت املاک، تمیزی شهر، شبکه حمل و نقل عمومی یا وجود فضاهای سبز زیاد و غیره بوده‌ است.

شهر رن کجاست؟

شهر رن در کمان اقیانوس اطلس اروپا، در 50 کیلومتری کانال انگلیسی (نزدیک سن مالو، دینار و مونت سن میشل) واقع شده است. در مطالعه ای توسط The Local انجام گرفته، رن در رتبه بندی بهترین شهرهای فرانسه برای خارجی‌ها قرار دارد. بالاتر از لیون، نیس، و حتی پاریس.

می‌توانید با هواپیما از طریق فرودگاه رن سنت ژاک به رن برسید؛ هرچند این فرودگاه بین‌المللی چندان بزرگ نیست و 6 کیلومتر هم با شهر فاصله دارد. Aer Lingus Regional، EasyJet و Air France برخی از خطوط هوایی بزرگی هستند که در آنجا فعالیت می‌کنند.

باشگاه اِستاد رن

فوتبال، عنصری جدایی ناپذیر از زندگی مردم در شهر رن

شهر رن، پایتخت منطقه بریتانی در شمال غربی فرانسه، به عنوان پایتخت فوتبال فرانسه شناخته می‌شود. شور و اشتیاق به فوتبال در این شهر ریشه ای عمیق دارد و این ورزش نقشی مهم در زندگی روزمره مردم رن ایفا می‌کند.

باشگاه استاد رن، یکی از محبوب ترین باشگاه های فوتبال فرانسه، در این شهر قرار دارد. این باشگاه با سابقه درخشان و هواداران پرشور خود، به عنوان نمادی از هویت شهر رن شناخته می‌شود. حضور پرشور هواداران در ورزشگاه روازون پارک، شور و هیجان وصف ناپذیری را به مسابقات فوتبال در رن می‌بخشد.

علاوه بر باشگاه استاد رن، آکادمی جوانان این باشگاه نیز به عنوان یکی از بهترین آکادمی های فوتبال فرانسه شناخته می‌شود. این آکادمی در طول سال‌های گذشته، استعدادهای درخشان بسیاری را به فوتبال فرانسه معرفی کرده است.

فوتبال در رن فقط یک بازی نیست، بلکه یک فرهنگ است. مردم رن به شدت به فوتبال علاقه مند هستند و این ورزش به عنوان نقطه مشترک بسیاری از افراد در این شهر محسوب می‌شود. حضور در مسابقات فوتبال، تماشای بازی ها در کافه ها و بحث و گفتگو در مورد فوتبال، بخش جدایی ناپذیر از زندگی روزمره مردم رن است.

مهاجرانی که به شهر رن مهاجرت می‌کنند، به سرعت با شور و اشتیاق به فوتبال در این شهر آشنا می‌شوند. حضور در مسابقات فوتبال، فرصتی عالی برای و آشنایی با فرهنگ و مردم شهر رن است.

فوتبال، عنصری جدایی ناپذیر از زندگی در رن است و این شهر بهشت ​​علاقه مندان به فوتبال محسوب می‌شود.

مهاجرت به شهر رن و لذت بردن از فوتبال در سطحی عالی

شهر رن، پایتخت منطقه بریتانی در شمال غربی فرانسه، فرصتی منحصر به فرد برای مهاجران عاشق فوتبال ارائه می دهد. در این شهر می توانید از فوتبال در سطحی عالی لذت ببرید و در عین حال از مزایای زندگی در یک شهر زیبا و پر جنب و جوش بهره مند شوید.

باشگاه استاد رن، یکی از محبوب ترین باشگاه های فوتبال فرانسه، در این شهر قرار دارد. این باشگاه با سابقه درخشان و افتخارات متعدد، در حال حاضر در لیگ ۱ فرانسه، بالاترین سطح فوتبال این کشور، بازی می کند.

استاد رن در سال های اخیر عملکردی درخشان داشته است و در فصل ۲۰۲۱-۲۲ به مقام قهرمانی جام حذفی فرانسه دست یافت. این باشگاه در فصل ۲۰۲۳-۲۴ نیز در لیگ اروپا حضور خواهد داشت و فرصتی برای رقابت با بهترین تیم های اروپا را دارد.

حضور در ورزشگاه روازون پارک و تماشای بازی های استاد رن، تجربه ای هیجان انگیز و فراموش نشدنی است. هواداران پرشور رن با تشویق های بی امان خود، جوّی وصف ناپذیر در ورزشگاه ایجاد می کنند.

علاوه بر تماشای بازی های استاد رن، فرصت های دیگری نیز برای لذت بردن از فوتبال در رن وجود دارد. این شهر دارای آکادمی های فوتبال متعددی است که می توانید در آنها به آموزش فوتبال بپردازید. همچنین می توانید در تیم های فوتبال محلی عضو شوید و از بازی فوتبال در کنار دیگر مهاجران لذت ببرید.

مهاجرت به رن، فرصتی عالی برای عاشقان فوتبال است تا در کنار لذت بردن از فوتبال در سطحی عالی، از مزایای زندگی در یک شهر زیبا و پر جنب و جوش نیز بهره مند شوند.

مهاجرت به رن و لذت بردن از فوتبال در سطحی عالی، تجربه ای منحصر به فرد و فراموش نشدنی خواهد بود.

آب و هوا در شهر رن

رن آب‌و‌هوایی اقیانوسی دارد. با این‌حال، میزان بارندگی در رن به میزان قابل توجهی کمتر از بخش‌های غربی بریتانی است و به نصف سطح شهر Quimper می‌رسد.

درحقیقت میزان بارندگی در رن را با بخش‌هایی از غرب آلمان مقایسه می‌کنند. ساعات آفتابی بین 70 تا 100 روز در سال متغیر است، تقریباً میزان تابش خورشید شبیه همان چیزی است که در شهر لوزان تجربه می‌شود

برخورداری از سلامتِ آب و هوایی در شهر رن

شهر رن سال‌ها است که خود را متعهد به مبارزه با گرمایش جهانی و انتقال به قلمرو پسا کربن می‌داند. در این رابطه بیش از صد رستوران و مرکز توریستی منشوری را امضا کرده‌اند که آن‌ها را موظف به رعایت برخی مواظین مرتبط می‌کند.

در این رابطه، رن دارای یک کمربند سبز بزرگ در اطراف جاده کمربندی خود است. این کمربند سبز یک منطقه حفاظت شده بین مناطق متراکم‌تر شهر و بقیه مناطق شهری آن (و نه بخش‌های روستایی) پدید می‌آورد.

رن همچنین در سال 2016 به عنوان پایتخت تنوع زیستی انتخاب شد و با 868 هکتار فضای سبز و 28 پارک و باغ در بین 10 شهر برتر فرانسه قرار دارد. بازدید از رن بدون توقف در یکی از این پارک های پر گل، به ویژه تابور معروف، غیرممکن است.

در مورد این جنگل گفته می‌شود که “شاهزاده باغ‌ها” است— یکی از زیباترین باغ‌های فرانسه که به عنوان “باغ پرستیژ” و “باغ چشمگیر” هم از آن یاد می‌کنند و بیش از 10 هکتار وسعت دارد.

شهر رن

اقتصاد

شهر رن از نظر تمرکز ثروت سومین شهر فرانسه است. شاید چون مرکز فرعی صنایع بزرگ فرانسه است که به ترتیب در سه بخش فعالیت می‌کنند:

 • خودرو سازی؛
 • صدا و سیما و استریم‌های پخش برنامه‌های سرگرمی؛
 • مخابرات و ارتباطات اینترنتی.

رن بعد از پاریس دومین شرکت بزرگ دیجیتال و ITC در فرانسه را دارد. علاوه بر این، رن پس از پاریس و گرنوبل، با 3000 نفر در 10 آزمایشگاه، میزبان سومین پتانسیل بزرگ تحقیقات عمومی در بخش دیجیتال و مخابرات رادیویی در فرانسه است.

زبان مردم در شهر رن

ساکنان رن همگی به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و برخی‌ از آنها حتی انگلیسی را هم روان صحبت می‌کنند. فقط 5 درصد از مردم می توانند به زبان محلی برتونی صحبت کنند.

محبوب‌ترین غذاها در شهر رن

بیش از 400 رستوران و اغذیه‌فروشی و رستوران Take Away در رن ثبت شده‌اند— از کامیون‌هایی که حالا محل سرو غذا شده‌اند گرفته تا غرفه‌های غذاهای خیابانی— و در میان آن‌ها پن‌کیک‌های صبحانه‌ جایگاه ویژه‌ای را بین گردشگرانی که به اینجا سفر می‌کنند پیدا کرده‌اند.

دانشگاه های رن

تعداد دانش‌جویان حاضر در شهر معمولا یک سوم جمعیت را تشکیل می‌دهد. این شهر دو دانشگاه اصلی دارد.

دانشگاه رن 1 : که در زمینه علوم، فناوری، پزشکی، فلسفه، حقوق، مدیریت و اقتصاد فعالیت می‌کند.

دانشگاه رن 2 : که رشته‌های هنر، ادبیات، زبان‌شناسی، ارتباطات، علوم انسانی و اجتماعی و تربیت بدنی را ارائه می‌دهد.

دانشگاه رن 2 عنوان “بزرگترین موسسه تحقیقاتی و آموزش عالی در هنر، ادبیات، زبان، علوم اجتماعی و علوم انسانی در غرب فرانسه” را در جدید‌ترین رنکینگ‌ها به خود اختصاص داده است.

فرصت های شغلی برای مهندسان در شهر رن

رن به عنوان پایتخت منطقه بریتانی در شمال غربی فرانسه، با دارا بودن شرکت ها و صنایع متعدد، فرصت های شغلی متنوعی را برای مهندسان در زمینه های مختلف ارائه می دهد.

برخی از زمینه های دارای فرصت شغلی مناسب برای مهندسان در رن عبارتند از:

 • مهندسی برق و الکترونیک: با توجه به وجود شرکت های بزرگی مانند Schneider Electric، Thales و NXP Semiconductors در رن، تقاضا برای مهندسان برق و الکترونیک در این شهر بالا است.

 • مهندسی مکانیک: صنایع هوافضا، خودروسازی و کشتی سازی در رن فعال هستند و به دنبال مهندسان مکانیک با مهارت های مختلف می باشند.

 • مهندسی عمران: با توجه به پروژه های عمرانی متعددی که در رن در حال انجام است، مهندسان عمران با تخصص های مختلف می توانند در این شهر شغل پیدا کنند.

 • مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات: با رشد روزافزون تکنولوژی، تقاضا برای مهندسان کامپیوتر و فناوری اطلاعات در رن نیز افزایش یافته است.

 • مهندسی شیمی: صنایع شیمیایی و دارویی در رن فعال هستند و به دنبال مهندسان شیمی با مهارت های مختلف می باشند.

علاوه بر زمینه های ذکر شده، فرصت های شغلی دیگری نیز برای مهندسان در رن وجود دارد، مانند:

 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی بیوتکنولوژی
 • مهندسی نانوتکنولوژی
 • مهندسی مواد
 • مهندسی معدن

مهارت های مورد نیاز برای مهندسان در رن:

علاوه بر دانش تخصصی در رشته مهندسی مربوطه، مهارت های زیر نیز برای مهندسان در رن مفید خواهد بود:

 • تسلط به زبان فرانسه
 • مهارت های ارتباطی قوی
 • توانایی کار تیمی
 • خلاقیت و نوآوری
 • توانایی حل مسئله

منابع برای یافتن شغل مهندسی در رن:

 • وب سایت های کاریابی مانند Indeed، LinkedIn و Apec
 • وب سایت های شرکت های مستقر در رن
 • شرکت در آژانس های کاریابی
 • شرکت در رویدادهای استخدامی

در اینجا چند نمونه از شرکت های فعال در رن که به دنبال مهندس هستند، آورده شده است:

 • Schneider Electric
 • Thales
 • NXP Semiconductors
 • Airbus
 • Safran
 • Groupe PSA
 • Renault
 • Naval Group
 • Valeo
 • Ericsson

با توجه به موارد ذکر شده، رن می تواند مقصدی مناسب برای مهندسان جویای کار باشد. با جستجوی دقیق و استفاده از منابع مناسب، می توانید شغل مهندسی ایده آل خود را در رن پیدا کنید.

جاذبه های گردشگری در شهر رن

شهر رن روحیه‌ی قرون وسطی‌ایِ خودش را حفظ کرده است. مرکز قدیمی شهر بر روی تپه ای بنا شده است که ضلع شمالی آن بلندتر از ضلع جنوبی است. این در محل تلاقی دو رودخانه ایل و ویل است.

در نزدیکی مرکز شهر، Place Sainte-Anne و مرکز کنگره آن، یک مرکز نمایشگاهی بزرگ برای هنر معاصر (4000 متر مربع) است که خطوط هندسی آن با سنگ کاری صومعه‌ای 7 قرنی طعنه می‌زند.

همچنین ورودی شمالی Place Sainte-Anne  در رن قرون وسطایی است، با خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده، خانه‌های نیمه‌چوبی و تراس‌های زیبا که همیشه مردم را در آن‌ها مشغول خوردن و گفتگو کردن می‌بینید.

برای پیوستن به بقیه برای دیدن سینما، تئاتر، اپرا و هرچیز دیگر همیشه تقریباً فقط ده دقیقه پیاده‌روی از پایین خیابان سنت مالو لازم است.

توجه کنید که تردد خودروها در مرکز شهر حتی زمانی که غیرممکن نیست بسیار پیچیده است. بسیاری از خیابان‌هایی که سابقا سنگ‌فرش بودند امروز آسفالت شده و به لطف ترافیک همیشه راه ‌بندانند.

جاذبه‌های گردشگری شهر رن شامل :

 • پارک تابور که یکی از زیباترین باغ های فرانسه است؛
 • سواحل Vilaine؛
 • بازدید از قلعه فوگر؛
 • پیاده‌روی در امتداد کانال سنت مارتین؛
 • بازدید از پارلمان بریتانی؛
 • بازدید از پارک رواژون؛
 • میدان آزادی رن؛
 • اقامت در هتل شهر که در سال 1720 ساخته شده است از 3 بنای تاریخی تشکیل شده است که توسط برج ساعت بهم مرتبط شده اند.

زندگی در شهر رن

اگر قصد مهاجرت به شهر رن را دارید جای خوبی را انتخاب کرده‌اید.

در یک بررسی به عمل آمده اجاره‌بها در رن به طور متوسط ​​79.53٪ کمتر از شهری مثل نیویورک یا تهران است. پرداخت 1000 یورو در ماه برای زندگی در یک استودیو 6 متر مربعی که خودشان بهش کمد می‌گویند آن هم با حمام مشترک در پاریس توجیهی ندارد، در حالی که می توانید با 470 یورو در رن نسبتاً لوکس زندگی کنید.

طبق یک نظرسنجی، 57 درصد از جمعیت مجرد هستند پس امکان یافتن یک همخانه را هم می‌توانید در نظر بگیرید. بعلاوه‌، رن کمترین نرخ بیکاری را در سه ماه آخر سال 2015 (8 درصد) در مقایسه با سایر شهرهایی که بررسی کردیم داشت.

هرچند این روزها وضع انقدرها خوب نیست، ولی از پاریس قطعا بهتر است؛ به لطف آموزش با کیفیت دانشگاه‌ها و مراکز و موسسات فنی و حرفه‌ای اکوسیستم استارت‌آپی رن یکی از بهترین‌ها در سراسر قاره اروپا است.

شما هرگز در رن خسته نمی‌شوید. در هر فصل، همیشه یک جشنواره، یک کنسرت یا یک نمایشگاه برای دیدن وجود دارد.

 •  

Cesson-Sévigné هنوز هم از نظر جذابیت فرهنگی و ورزشی کارت‌های خوبی دارد که برایتان رو کند و قدیمی نشده است. همچنین، Pont des Arts آموزش موسیقی و هنری را با نرخ شهرداری ارائه می‌دهد.

در Carré Sevigné بیش از 500 صندلی و نمایش‌های متنوع از همه نوع (کنسرت‌های جاز، نمایش، رقص…) اجرا می‌شود.

استخر Cesson Sevigné هم دارای حمام، سونا و باقی قضایا است که با کمی هزینه بیشتر خصوصی می‌شود— فضاهای سبز در فضای باز و نور بی نظیر در استخر در ساعات خاصی از روز می‌تواند در غُرق شما و نزدیکانتان باشد.

دست آخر اینکه موسیقی، هنر، سینما، تئاتر، رقص، هیپ هاپ، هم‌آغوشی فرهنگ‌ها از ژانویه تا دسامبر خیابان ها را در رن فرا می‌گیرند. حتی یکشنبه‌ها که روز تعطیل رسمی است با نمایش‌ها و پیشنهادهای هنری و فرهنگی برای همه مخاطبان پر جنب و جوش تجربه می‌شود.

سیستم حمل و نقل در شهر رن

شهر رن به شکلی ایده‌آل توسط حمل و نقل عمومی اداره می‌شود.

 • ایستگاه‌های مترو سنت‌آن و آناتول فرانس، منطقه را در فاصله‌ای 5 دقیقه‌ای از CHU، پردیس‌ها، منطقه کلمبیه (مرکز فرهنگی اصلی شهر) قرار می‌دهند و نزدیکترین مرکز خرید با هایپرمارکت 9 دقیقه با ماشین راه دارد.
 • دو خط مترو برای خدمات رسانی به نقاط مرکزی شهر از سال 2022 افتتاح شده‌اند.
 • اجرای خط پرسرعت TGV، میتوانید تنها در کمتر از یک ساعت و 27 دقیق با قطار به پاریس برسید.
 • مرکز فرهنگی رن با اتوبوس در کمتر از 15 دقیقه قابل دسترسی است.

سخن پایانی

اگر قصد اقامت در رن را دارید ما شما را راهنمایی می‌کنیم. Top Solution با تکیه بر دانش، تجربه زیسته و شبکه‌ی قوی اجتماعی در دل جامعه فرانسوی راه حلی آسان و سرراست برای رسیدن به خواسته‌ها در کشور زیبای فرانسه است.

همین حالا از طریق وبسایت، صفحات مجازی یا خطوط تلفن با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در اولین فرصت برآورده کننده نیازهای شما باشیم.

پرسش‌های متداول

توسط یک فرودگاه که در 7 کیلومتری مرکز به جنوب غربی در شهر Saint-Jacques-de-la-Lande قرار دارد پشتیبانی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات اخیر

فهرست مطالب