مهاجرت و تحصیل به شهر نانت فرانسه

شهر نانت - La ville de Nantes

شهر نانت

شهر نانت ،کیفیت زندگی بالا برای قشر جوان و خلاق را به همراه دارد. شاید خیلی‌ها از خودشون بپرسن فرانسه غیر از پاریس چه شهرهای دیگری برای سفر یا مهاجرت دارد که به ایرانی‌ها پیشنهاد کند؟ نانت‌ یکی از پیشنهادات است:

کلیسا و قلعه‌های تاریخی، در کنار جدید‌ترین مراکز خرید و بیزنس‌پارک‌ و پارک تکنولوژی؛ همه این‌ها را بگذارید کنار تاکستان‌هایی که به جهان شراب سفید صادر می‌کنند. شهر نانت بی‌نظیر و فراموش نشدنی است.

اینجا اتمسفری دارد که ریشه‌اش را در داستان زندگی مردم نانت باید جست. نانت را زادگاه سوررئالیسم می‌دانند، زیرا آندره برتون (بنیانگذار جنبش) با ژاک واچه (یکی از الهام بخش‌های اصلی جنبش) ملاقات کرد. در این مطلب قصد داریم تا قدم به قدم با هم در این شهر زیبا و تاریخی قدم بزنیم و به پرسش‌های شما درباره زندگی و سفر در نانت فرانسه بپردازیم.

شهر نانت کجاست؟

نانت / (فرانسوی nɑ̃t) / اسم بندری در غرب فرانسه، صحنه امضای فرمان نانت و نویادها (غرق شدگان) در طول انقلاب فرانسه بوده است. اما این شهر که تولد دوباره‌اش پس از جنگ جهانی دوم رقم خورده‌است داستان بسیار جذابی دارد که در این مطلب می‌خواهیم نگاهی هرچند مختصر به آن داشته باشیم.

گردشگری و زندگی در شهر نانت فرانسه

اگر به نقشه شهر نانت نگاهی بیندازید، این شهر ششمین شهر بزرگ فرانسه و یک بندر رودخانه‌ای است. پایتخت تاریخی دوک نشین بریتانی (برتانی) در غرب فرانسه را نشان و پایتخت منطقه Pays de la Loire و بخش Loire-Atlantique در سواحل رودخانه Loire در حدود 46 کیلومتری (29 مایلی) شرق ساحل اقیانوس اطلس واقع شده است.

درواقع، نانت مقصد مناسبی برای استراحت، گردش و زندگی محسوب می‌شود. این یک شهر دانشگاهی پر جنب و جوش که در آن تاریخ و زمان حال برای ارائه هنر، فرهنگ و سرگرمی به بازدیدکنندگان در هم آمیخته. فارغ از غذاهای بسیار خوشمزه‌اش که خاصه‌ی توریسم فرانسوی است فقط کمی بیشتر از 300000 نفر جمعیت دارد. فرانسوی‌ها آنها را «لس نانتیس» و «لس نانتیز» می نامند.

پس شاید بتوانیم درباره مهاجرت به نانت هم فکر کنیم- فقط دوساعت رانندگی تا دریا خواهید داشت.

روی هم رفته، شهر بندری شگفت انگیز نانت یک مقصد خانوادگی عالی است و سواحل نزدیک آن نیز به همان اندازه باشکوه هستند. این شهر پایتخت ناحیه شمال غربی پی د لا لوآر در شمال غربی فرانسه است. علاوه‌براین، نانت برای سفر به طور کلی امن است و نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد و گردشگران می‌توانند بدون نگرانی در مورد جرایم خیابانی به کاوش بپردازند. با این حال، توصیه می شود که همیشه مراقب باشید.

جاذبه‌های گردشگری در نانت

هرطرف را که نگاه کنید، شهر نانت فرانسه چیزی برای شگفت‌زده کردن شما در آستین دارد؛ شهر نانت، که به عنوان یکی از پویاترین و مترقی‌ترین شهرهای فرانسه پس از جنگ متولد شد، شهری است که نوآوری خود را در آستین می‌پروراند و قشر خلاق را به خودش جذب می‌کند، پس می‌تواند ساعت‌ها شما را در دل خودش گم و غوطه‌ور کند. 

نکته دیگر اینکه آینده از آن نانت خواهد بود؛ خط آسمان و منظره‌ی شهر در حال تغییر به دست هنرمندان، مهندسان و دانشجویان است که این آخری جمعیت بالایی را به خودش اختصاص می‌دهد. ریشه های قرون وسطایی و میراث غنی دریانوردی همه و همه در این پیشروی‌ها نقش ایفا می‌کنند. در زیر به برخی از این لند‌مارک‌های گردشگری اشاره خواهیم کرد:

 1. کلیسای جامع سنت پیر و سنت پل

  کلیسای جامع سن پیر و سنت پل، شاهکار رنسانس در هنر سوگواری یک معصوم مسیحی است؛ مقبره همچنین فرانسوا دوم و مارگریت دو فوکس را در خود جای داده است. یکی دیگر از گنجینه های کلیسای جامع، دخمه رومی قرن یازدهمی است که نمایشگاهی از تاریخ کلیسای جامع را به نمایش می گذارد.

 2. خانه دوشس بریتانی

  در قلب نانت، این قلعه تاریخی قرون وسطایی توسط فرانسوا دوم در قرن پانزدهم تأسیس شد. ساخت و ساز باشکوه گواه هدف دفاعی ساختمان است که توسط هفت برج خرطومی، 500 متر باروهای گرانیتی محکم و یک خندق عمیق که زمانی پر از آب بود، تضمین شده است.

 3. موزه هنر نانت

  این موزه از زمان بوناپارت قدمت دارد که با برخی آثار اهدایی از لوور تاسیسش کرد و امروز پس از نوسازی و بازآفرینی در سال 2017 موفق شده روحیه‌ای برای جذب هنر نو در خود ایجاد کند. هنربازها و بچه هنری‌ها و هیپسترها به قول گفتنی به هیچ وجه نباید بازدید این موزه را از دست بدهند.

 4. محله بوفای

  برای کشف جذابیت دنیای قدیم نانت، گردشگران باید منطقه اطراف قلعه دوک دو برتن را کشف کنند. این محله قرون وسطایی، که به‌عنوان منطقه بوفای شناخته می‌شود، پیچ و خم از خیابان‌های سنگفرش پیچ در پیچ با خانه‌های نیمه‌چوبی عجیب و همچنین ساختمان‌های قرن ۱۵ و ۱۶ است.

 5. محله گراسلین

  با یک پیاده‌روی کوتاه از میدان رویال به میدان گراسلین— میدان شلوغی که مرکز فعالیت‌های اجتماعی است— می‌رسید. تئاتر نئوکلاسیکال گراسلین، تئاتری باشکوه قرن هجدهم که اپرا، اجراهای رقص، و کنسرت های موسیقی را ارائه می دهد، بر میدان مشرف هستند. پس مادام و موسیو، شما می‌توانید خیلی اینجا خوش بگذرانید.

 6. موزه ژول ورن

  این موزه به آثار نویسنده مشهور ژول ورن اختصاص دارد که در سال 1828 در نانت به دنیا آمد. برای کسانی که به قول خودی‌ها علمی‌-تخیلی باز هستند، اینجا بهشت محسوب می‌شود.

 7. باغ گیاه‌شناسی نانت

  باغ گیاه‌شناسی نانت با درختان سر به فلک کشیده و هزاران گل آراسته شده است. در واقع، این فضای سبز هفت هکتاری یکی از چهار باغ گیاه‌شناسی فرانسه است که موفق به دریافت این عنوان معتبر شده است.

 8. شهرشگفت‌انگیز ماشین‌آلات روغنی

  دنیای سورئال Les Machines de l’Ile که ظاهراً از دل داستان‌های علمی‌تخلی و فانتزی العاده متولد شده است، کودکان و بزرگسالان را به یک‌اندازه مجذوب می‌کند و به وجد می‌آورد. این شهربازی باورنکردنی در سواحل رودخانه Loire، روبه‌روی Quai de la Fosse جذاب، یک خاکریز کنار رودخانه با خانه‌های زیبای قرن هجدهم قرار دارد.

 9. یادبود لغو برده داری

  موزه یادبود الغای برده داری بازگوی میراث برده‌داری است که با تاریخ نانت در هم تنیده شده است.

 10. پارک سیاره وحشی(باغ وحش نانت)

  پارک سافاری Planète Sauvage تنها 20 دقیقه با ماشین از نانت فاصله دارد و بازدیدکنندگان را با دنیای عجیب و غریب حیوانات وحشی آشنا می کند. می‌توانید در محیطی که احساس رانندگی در میان جنگل‌های استوایی یا آفریقایی را به شما می‌دهد با مناظر زرافه، شیر، ببر و گورخر برانید و لذتش را ببرید. همچنین تورهای پیاده‌روی و گل‌گشت برای دیدن پلیکان‌ها، لاک‌پشت‌ها و بزهای کوچک آفریقایی از نزدیک وجود دارد.

مدارس و دانشگاه های شهر نانت

اگر به نانت به عنوان مقصدی برای مهاجرت تحصیلی فکر می‌کنید، شهر درستی را انتخاب کرده‌اید. دانشگاه نانت در رتبه 596 بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. مدارس هم بر اساس عملکردشان بر پایه شاخص های برتری رتبه‌بندی می‌شوند به طور گسترده تحت نظارت نهاد‌های ذی‌ربط هستند. در زیر فهرستی از انتخاب‌های شما برای تحصیل در نانت فرانسه گردآوری و خلاصه شده است:

 • مدرسه ملی معماری نانت— شهریه(سالانه): 1864 دلار؛
 • مدرسه مرکزی نانت— شهریه: 6000 دلار؛
 • مدرسه فیلم Cinecreatis— شهریه: 4469 دلار؛
 • مدرسه معادن نانت— شهریه 4574 دلار؛
 • دانشگاه نانت شهریه— 3312 دلار.

دانشگاه نانت به عنوان قطب اصلی آموزش عالی و تحقیقات در غرب فرانسه، بهترین دانشگاه چند رشته‌ای شماره یک فرانسه و سومین دانشگاه بزرگ از نظر تعداد دانشجویان است؛ 32000 دانشجو در دوره کالج و لیسانس و 11000 در آموزش عالی فوق و دکتری.

حمل‌ونقل در شهر نانت

در شهر نانت، شما به هیچ وجه مشکل شدآمد نخواهید داشت؛ شبکه‌های تراموا و اتوبوس موجود در ایستگاه قطار نانت می‌توانند شما را تقریباً به هر نقطه از شهر برسانند. اگر اهل رانندگی هستید، آژانس‌های کرایه اتومبیل در راهروی ورودی جنوبی یافت می‌شوند و در جلوی هر دو ورودی، ایستگاه تاکسی در دسترس است.

تردد بین شهری

شما در نانت می‌توانید به سه شکل در میان شهرهای فرانسه تردد کنید:

 • اتوبوس
 • قطار
 • هواپیما

فرودگاه آتلانتیک نانت (یاتا: NTE، ایکائو: LFRS) (به فرانسوی: Aéroport Nantes Atlantique، که قبلا با نام Aéroport Château Bougon شناخته می‌شد) یک فرودگاه بین‌المللی است که در نانت فرانسه خدمات رسانی می‌کند. این شهر در 8 کیلومتری (5.0 مایلی) جنوب غربی شهر، در Bouguenais واقع شده‌است.

آشپزی فرانسوی در نانت

مردم نانت غذاهایی طبخ می‌کنند که کمی با آشپزی فرانسوی توفیر دارد؛ البته هنوز بخش زیادی از آشپزی فرانسوی اینجا هم یافت می‌شود، اما بد نیست نگاهی به مهم‌ترین غذاهای مردم نانت بیاندازیم که در زیر فهرست شده‌اند:

 • پتی بور؛
 • کوره نانتیس: پنیر از سنت جولین-د-کنسل؛
 • شراب سفید موسکاد از تاکستان های نانت؛
 • اردک Challans یا “اردک نانت”؛
 • کاهو با بره نانت؛

غذاهای ویژه منطقه نانت دارای روحیه‌ی انگلیسی‌ هم هستند و این به خاطر تاریخ حضور مردم برتانی در این منطقه است.

آب و هوا شهر نانت

هوا در نانت خیلی شبیه به برخی مناطق کوهستانی و ساحلی شمالی ایران است؛ البته در زمستان گاهی چندروز متوالی برف می‌بارد و از این نظر کمی زمستان‌های سرد‌تری دارد. پس اگر سرمایی هستید شاید کمی زمستان‌هایش اذیتتان کند.

میزان بارندگی به 820 میلی متر (32.3 اینچ) در سال می رسد؛ بنابراین، در سطح متوسط ​​ارزیابی می‌شود. محدوده بارش در نانت از 45 میلی متر (1.8 اینچ) در خشک ترین ماه ها (ژوئن، جولای، آگوست) تا 95 میلی متر (3.7 اینچ) در مرطوب ترین ماه ها (اکتبر، دسامبر) متغیر است.

اقتصاد شهر نانت فرانسه

کارخانه‎های کشتی‌سازی گسترده و صنایع بزرگ متالورژی و مواد غذایی در امتداد سواحل و نواحی صنعتی خارج شهر یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی نانت بشمار می‌رود.

کلام آخر

Top Solution بهترین انتخاب برای هر مسئله‌ای در فرانسه است. اگر می‌خواهید به عنوان توریست به کشور زیبای فرانسه سفر کنید، یا قصد بازدیدی تخصصی از مراکز صنعتی و کشاورزی فرانسه را دارید، همین حالا با ما تماس بگیرید تا آسان‌ترین مسیر را برایتان برنامه‌ریزی کنیم. هر سفری به فرانسه با Top Solution بیشتر خوش می‌گذرد.

پرسش‌های متداول

در حقیقت شهرت نانت فرانسه برای ارائه کیفیت زندگی فوق العاده‌اش است.  برای کسانی است که زندگی و کار در نانت را انتخاب می‌کنند موهبت برخورداری از حمایت یک جامعه‌ی محلی در کنار آب و هوای پاکیزه جایگزین‌ناپذیر خواهد شد. همچنین، این شهر میراث تاریخی و فرهنگی قوی را حفظ کرده است و روی هم رفته به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در فرانسه از آن یاد می‌شود.

قطارهای پرسرعت TGV پاریس و نانت را تنها در طول مدت 1 ساعت و 56 دقیقه به هم متصل می‌کنند—سرعتTGV  تا 200 مایل در ساعت (320 کیلومتر در ساعت) میرسند.

برای گردشگران، Quartier Bouffay یا Quartier Graslin مرکز تاریخی نانت، به واسطه سهولت در نزدیکی به بسیاری از مغازه‌ها و رستوران‌ها جای خوبی برای اقامت است. محله بوفای قرون وسطایی دارای فضای جذاب دنیای قدیم و همچنین رستوران‌ها و کافه‌های مد روز است. محله گراسلین مناسب مسافرانی است که از خریدهای مجلل و زندگی شبانه فعال و بانشاط که شامل غذای خوب و اجرای اپرا است، استقبال می‌کنند.

دانشگاه نانت کورس‌ها یا دوره‌های مختلفی را ارائه می‌دهد که به زبان انگلیسی  هستند برنامه های کامل یا دوره های سرتیفیکیت خاص.

مقالات مرتبط با موضوع این مقاله :

 • لینک 1
  این صفحه ویکی‌پدیای انگلیسی اطلاعاتی درباره شهر نانت را ارائه می‌دهد که شامل تاریخچه، فرهنگ، جاذبه‌های گردشگری، اقتصاد و سایر موارد مربوط به شهر است.
 • لینک 2
  این وب‌سایت شهرداری شهر نانت است و اطلاعاتی درباره سرویس‌های شهری، پروژه‌های شهرداری، اخبار محلی و سایر امور شهری را ارائه می‌دهد.

 • لینک 3
  این صفحه وب‌سایت هواپیمایی Air France درباره شهر نانت اطلاعاتی را ارائه می‌دهد که شامل فرودگاه، برنامه پرواز، تورهای گردشگری و سایر موارد است.
 • لینک 4
  این صفحه وب‌سایت تریپ‌ادوایزر درباره تفریحات، جاذبه‌های گردشگری، رستوران‌ها و محل‌های اقامتی در شهر نانت اطلاعاتی را ارائه می‌دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات اخیر

فهرست مطالب