سیستم آموزشی کشور فرانسه

سیستم آموزشی کشور فرانسه

سیستم آموزشی کشور فرانسه

یکی از برترین نظام‌های آموزش عالی جهان متعلق به کشور فرانسه است به طوری که در آخرین رتبه‌بندی مؤسسه  QS، فرانسه رتبه ششم جهان را به خود اختصاص داده است. نظام آموزش عالی این کشور شامل ۳۵۰۰ مؤسسه دولتی و خصوصی می باشد که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم کرده است.لایحه افزایش شهریه دانشگاه ها در این کشور تصویب شده اما به مرحله اجرا در نیامده است. در صورت افزایش، ۲۷۷۰ یورو برای لیسانس و ۳۷۷۰ یورو برای فوق لیسانس در نظر گرفته شده است.

سیستم آموزشی کشور فرانسه

لیسانس:

دوره لیسانس در فرانسه ۳ سال می باشد. می توان گفت تقریبا تحصیل در کشور فرانسه رایگان است و تنها هزینه ای که دانشجویان باید پرداخت کنند ۱۷۱ یورو برای ثبت نام و دریافت کارت دانشجویی و ۹۲ یورو CVEC (خدمات دانشجویی)می باشد. از مدارک لازم برای تحصیل در مقطع لیسانس می توان به مدرک ۱۲ ساله دیپلم و مدرک زبان فرانسه که برای اکثر رشته ها سطح B2 است، نام برد.

فوق لیسانس:

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در فرانسه به صورت master1 و master2 در رشته های علوم پزشکی، انسانی و مهندسی می باشد. این دوره ها به زبان فرانسوی ارائه می شود، اما در برخی رشته های مهندسی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. برای ثبت نام در این دوره ها، رزومه، انگیزه نامه، مدارک پیش دانشگاهی و دانشگاهی به همراه ریزنمرات لازم است. داوطلبانی که در ایران هستند در مجموع ۷ حق انتخاب دارند. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس ۲۴۳ یورو برای هر سال می باشد.

دکترا:

دوره دکترا در فرانسه ۳ سال است که البته با توجه به نوع رشته و موضوع پایان نامه انتخابی تا ۵ سال نیز ممکن است به طول بیانجامد. داوطلبانی که تمایل به مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در مقطع دکترا دارند، نیازمند به ارائه یک تاییدیه از استاد راهنما یا سوپروایزر می باشند. برای جلب نظر اساتید و اخذ Fund تحصیلی شما باید بتوانید رزومه علمی قوی ارائه دهید.

جهت دریافت توضیحات تکمیلی میتوانید با مشاورین ما در تماس باشید.

لینک های مرتبط با موضوع این مقاله :

2 پاسخ

  1. برای مستر رشته مترجمی زبان انگلیسی نمیدونم کدوم دانشگاه رو انتخاب کنم ؟ و میتونم با ندرک دانشگاه ازاد و معدل ۱۷ بورسیه بگیرم؟ بازار کار این رشته در فرانسه چطوریه؟ مستر با لیسانسم باید مرتبط باشه؟؟

    1. سلام دوست عزیز
      پیشنهاد میکنیم برای مشاوره دقیق و کامل از سرویس مشاوره تخصصی استفاده کنید تا با مشاوران ما در فرانسه به مدت ۳۰ دقیقه در ارتباط باشید.

      مشاوره تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *