چرا فرانسه؟

چرا فرانسه؟

افراد ممکن است به دلایل مختلفی مانند فرصت‌های شغلی بهتر، برای فرار از درگیری‌های هر روزه در جایی که زندگی می‌کنند، عوامل محیطی، اهداف آموزشی یا پیوستن به خانواده، مهاجرت را انتخاب کنند. این موضوع گاهی در زندگی ما که در این دوران پر تلاطم زندگی می‌کنیم انتخابی اجتناب ناپذیر باشد.

فرانسه - France

پس از سال 2016 آمارها نشان می‌دهد که فرانسه دارد رفته رفته به مقصدی محبوب برای هزاران نفر از سراسر جهان برای مهاجرت تبدیل می‌شود که تصمیم می‌گیرند حتی از برخی کشورهای اروپایی هجرت کنند تا یک سبک زندگی آفتابی‌تر، آرامتر و بی‌دغدغه در خارج از کشور خودشان اینجا در فرانسه داشته باشند.

این کشور زیبا چیزهای زیادی برای ارائه دارد مانند مناظر و چشم‌اندازهای خیره کننده، طیف گسترده‌ای از لذت های آشپزی و سرعت آهسته‌تر برای رانندگی و زندگی شهری. علاوه‌بر این،  فرانسه در مرکز اروپا قرار دارد و در مجاورت بسیار نزدیک با اسپانیا، بلژیک،سوئیس، موناکو، بریتانیا، آلمان و ایتالیا است. شما حتی با رانندگی می‌توانید ظرف یکی دوساعت به مرز کشور برسید.

چه با فکر مهاجرت به فرانسه برای یک شغل جدید، یک شروع جدید فرانسوی با خانواده خود یا برای بهره مندی از مزایای یک بازنشستگی آرام مدیترانه‌ای تصمیم به مهاجرت به فرانسه را گرفته‌اید، خوب است بدانید که تصمیم برای مهاجرت تصمیمی بزرگ است و راهی نیست که بدون فکر و اندیشه بخواهید در آن قدم بگذارید. پس مطالعه در این زمینه می‌تواند فواید زیادی داشته باشد.

در این مطلب بنا داریم تا در این رابطه با شما صحبت کنیم. به خواندن این مطلب تا انتها ادامه دهید تا دست کم بدانید چرا باید فرانسه را برای مهاجرت انتخاب کنید.

تحصیل ارزان

یکی از ویژگی‌های مهم کشور فرانسه امکان ادامه تحصیل با کمک‌های دولتی است. اینجا دولت به دانشجویان مبالغ قابل توجهی را کمک می‌کند تا بتوانند بهتر روی مطالعه و تحقیقشان متمرکز شوند. ازطرفی شهریه دانشگاه‌های فرانسوی ابدا قابل مقایسه با سایر نقاط نیست و در حوزه اروپایی دست کم یکی از بهترین گزینه‌های شما برای ادامه تحصیل به‌شمار می‌رود. از جمله سایر مزیت‌ها اینکه:

  • هزینه زندگی در فرانسه مقرون به صرفه است به طوری که برای اکثر شهرها می توان گفت که این هزینه ها از 250 یورو شروع می شود؛
  • کمک هزینه مسکن که توسط دولت به دانشجویان اعطا می شود بین 30 تا 50 درصد از کل اجاره بها را پوشش می‌دهد؛
  • اکثر دانشگاه های فرانسه به دانشجویان آموزش رایگان ارائه می‌دهند؛
  • دانشگاه های فرانسه جایگاه خوبی در جهان دارند و جوایز بین المللی متعددی را کسب می‌کنند؛
  • بیمه درمانی در این کشور کاملا رایگان است و به راحتی می توانید از خدمات پزشکی و دندانپزشکی استفاده کنید؛
  • دولت به دانشجویان کمک هزینه حمل و نقل درون شهری و حومه ای اعطا می‌کند؛
  • در کشور فرانسه به دلیل حضور شرکت های بین المللی، فرصت های شغلی خوبی برای دانشجویان پس از اتمام تحصیل وجود دارد.

برابری حقوق زن و مرد و احترام به حقوق کودکان

درفرانسه شما با این واقعیت روبه‌رو خواهید شد که حقوق زنان و مردان با هم کاملا برابر است. جامعه فرانسه تبعیض علیه زنان یا خارجی ها را برنمی‌تابد. این کشور امتیاز 75.5 از 100 را در شاخص برابری جنسیتی EIGE در سال 2021 کسب کرده است.

از طرفی کودکان هم از حقوق بالایی برخوردارند و دولت نظارت ویژه‌ای بر شرایط زندگی کودکان دارد. به عنوان مثال، هر کودکی از نظر مراقبت‌های بهداشتی، آموزش، عدالت و حمایت اجتماعی از حقوق اساسی برخوردار است. حقوق کودکان توسط قانون به رسمیت شناخته شده و در کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل متحد (UNCRC) فرانسه عضویت دائمی دارد.

کار کردن برای زندگی به جای زندگی برای کار کردن

فرانسه کشوری با تعادل بین کار و زندگی سالم است. این کشور در سال‌های اخیر با معرفی قوانین کار، رویکرد معتدل‌تری را برای کار در پیش گرفته است؛ به این معنی است که استاندارد کاری هفته به 35 ساعت کاهش پیدا کرده و علاوه بر این، هر کاری بالاتر از آستانه 35 ساعت به عنوان اضافه کاری طبقه بندی می‌شود و باید بر این اساس به پایه حقوق اضافه و پرداخت شود.

این را با 13 روز تعطیلات رسمی و 5 هفته مرخصی سخاوتمندانه با حقوق در سال ترکیب کنید تا ببینید که شرایطی بسیار جذاب برای کار خواهید داشت. فرانسوی‌ها به ارزش‌های سنتی اعتقاد دارند و داشتن زمان کافی برای گذراندن با دوستان و خانواده بخش بزرگی از آن را تشکیل می‌دهد.

علاوه بر این، افراد مرخصی استعلاجی با حقوق 100 درصد دستمزد و همچنین مرخصی والدین تا سه سالگی کودک دریافت می کنند.

علاوه‌براین، برخی از خانواده ها هر ماه تا 240 یورو برای کمک به قبوض دریافت می‌کنند تا از پرداخت ها عقب نمانند.

فرانسه کشور شیک پوشان است

یکی از معروف ترین چیزها در مورد فرانسه و پاریس به طور خاص، صحنه مد در کلاس جهانی است. اگر علاقه‌مند به مد هستید، پاریس یکی از بهترین مکان‌ها برای گشت‌وگذار و زندگی خواهد بود. وقتی در برخی از خیابان‌های پاریس قدم می‌زنید، متوجه می‌شوید که در یکی از پایتخت‌های مد دنیا هستید و یک تی‌شرت ساییده یا با موی ژولیده در جلوی چشمتان نخواهد بود! همه خوش‌لباسند.

خلاصه، فرانسه معمولاً در خط مقدم مد است و تأثیر زیادی بر مد در کل جهان دارد. مردم همیشه به پاریس نگاه می کنند تا ببینند چه چیزی “مد روز” در نظر گرفته می شود.

نرخ بزهکاری نسبتا پایین در فرانسه

سطح جرم و جنایت در فرانسه به طور کلی کمتر از سایر نواحی در اروپا است. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که میزان جرم و جنایت بین زندگی روستایی و شهری بسیار متفاوت است و همیشه ارزش دارد که مناطق خاصی را قبل از نقل مکان به آنجا بررسی کنید. بدون شک سبک زندگی آرام بسیاری از فرانسوی‌ها به کاهش کلی میزان جرم و جنایت کمک می‌کند.

خدمات مناسب و گاهی عالی در بهداشت و درمان فرانسه

سیستم مراقبت های بهداشتی که توسط دولت فرانسه اداره می‌شود، درجه یک و بسیار مقرون به صرفه است؛ متخصصان مراقبت های بهداشتی فراوان، درمان با کیفیت را برای همه تضمین می کنند و فرانسه حتی برخی از کمترین هزینه های داروی نسخه ای را در اروپا دارد.

دولت فرانسه درصد بیشتری از تولید ناخالص داخلی را در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا به جز آلمان (11.6 درصد در مقایسه با آلمان 11.3 درصد) صرف مراقبت های بهداشتی می کند. حتی امروز Numbeo فرانسه را در رتبه 4 در جهان و 1 به لحاظ خدمات بهداشتی و درمانی در اروپا قرار می‌دهد.

بازار پویای املاک و مستقلات

به دنبال یک قصر در پروونس، یک ویلا در ریویرا، یک مزرعه در Dordogne یا یک آپارتمان شیک در پاریس هستید؟ از پاریس که بگذریم، هنوز از اینکه بودجه شما در مقایسه با بسیاری از نواحی بریتانیا یا حتی آلمان چقدر قادر به خرید ملک بهتری است شگفت زده خواهید شد. شما می‌توانید حتی بدون داشتن اقامت در فرانسه در این کشور سرمایه گزاری ملک و املاک انجام دهید.

فرانسه دارای املاک با ارزش و خانه های ییلاقی بسیار جذابی است. به عنوان مثال، بوردو به دلیل هزینه کمتر زندگی و فرهنگ، برای تشکیل خانواده ایده آل است. اگر به دنبال مکانی برای تشکیل خانواده هستید، فرانسه ممکن است مکان ایده آلی باشد.

روند ساده برای گرفتن اقامت

برای اکثر مردم در دنیا خصوصا برای ساکنان اتحادیه اروپا، مهاجرت به فرانسه آسان است. آنها اجازه دارند فرصت‌های شغلی را مانند یک شهروند فرانسوی دنبال کنند. با این حال، برای دیگران، محدودیت‌های بسیار بیشتری وجود دارد. برای اکثر خارجی ها، اقامت کوتاه مدت در فرانسه به راحتی امکان پذیر است.

هزینه پایین زندگی و تفریح

هزینه زندگی در فرانسه کمتر از زندگی در انگلستان است، حتی در پاریس، پایتخت این مملکت اروپایی. قیمت‌های اجاره پایین‌تر است، و حتی غذا خوردن، بیرون رفتن و گردش در شهر نیز ارزان‌تر تمام می‌شود. طرفه اینکه، هزینه زندگی در فرانسه نسبت به سال گذشته 3 درصد کاهش یافته است!

یادگیری یک زبان جدید و معتبر

زبان فرانسوی یکی از معتبر ترین زبان‌های جهان است و به زعم برخی بعد از انگلیسی مهم‌ترین زبان دنیاست. یک واقعیت جذاب درباره فرانسوی اینکه شما با دانستن آن، تا بیست درصد از بیکارماندن در امان می‌مانید. مهاجرت به فرانسه فرصتی عالی برای یادگیری زبان فرانسوی است. احتمالاً در مدرسه مقداری فرانسوی یاد گرفته‌اید و این فرصتی است که به یکی از رمانتیک‌ترین زبان‌های دنیا مسلط شوید!

اینجا شما به طور کامل در فرهنگ و زبان غوطه‌ور خواهید شد، که به شما کمک می کند تا آن را بسیار سریع تر پیشرفت دهید. همچنین کلاس‌ها و برنامه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در آنها شرکت کنید که به شما در یادگیری کمک می‌کند.

مهاجرت به فرانسه از نگاه آمار

بر اساس گزارش موسسه ملی آمار فرانسه INSEE، سرشماری سال 2018 نزدیک به 9 میلیون مهاجر (افراد خارجی متولد شده) در فرانسه را شامل می شود که 14 درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهند. این امر نشانگر مهاجرپذیری جامعه فرانسوی است. در سال 2021، نرخ خالص مهاجرت در فرانسه به عدد 140000 رسید.
در همین حال، ترکیب جمعیت خارجی متولد شده با افزایش مهاجران از کشورهای ثالث غیر اروپایی، عمدتاً از مستعمرات سابق، متنوع‌تر شده. در طول 20 سال گذشته، مهاجرت جمعیت فرانسه را تقریباً 2.3 میلیون نفر افزایش داده است که مبدا متفاوت‌تری نسبت به گذشته، که معمولا از شمال آفریقا بود، دارد.
برخی از نواحی که به صورت بسیار ناهمگون در قلمرو فرانسه مستقر شده اند، از نظر قومی بیشتر از سایرین در هم آمیخته اند، مانند ایل دو فرانس، و به ویژه سن-سن-دنی، که تقریباً یک سوم جمعیت آن خارجی هستند. الجزایری ها با بیش از 887000 نفر، بیشترین نماینده خارجی را در فرانسه تشکیل می دهند

کلام آخر

ما در این مطلب تلاش کردیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا فرانسه؟

اگر در این زمینه تجربه‌ای دارید خوشحال می‌شویم تا با ما در میانش بگذارید. فارغ از این، اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید، چه اهداف تحصیلی و چه اهداف سرمایه‌گزاری، ما تاپ‌سولوشن را تاسیس کرده‌ایم تا پاسخگوی تمام سوالات و نیازهای شما در کشور فرانسه باشیم. آرمان اصلی مجموعه‌ی ما حمایت اجتماعی از دانشجویان و مهاجرین تازه وارد به فرانسه است.

با ما تماس بگیرید و از مهاجرت نترسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *