شرایط پذیرش دانشگاه پلی تکنیک میلان + هزینه ها

دانشگاه پلی تکنیک میلان

در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان چه رشته هایی تدریس میشه و کی باید برای ثبتنام اقدام کنم

مراحل مهاجرت به ایتالیا

معرفی دانشگاه پلی تکنیک میلان - polytechnic university of milan

حتما اسم دانشگاه پلی تکنیک میلان (polytechnic of milan) به گوشتان خورده است. شاید به این دلیل که اینجا، دانشگاهی برجسته در کشور ایتالیا است که نامش را به واسطه تمرکزش بر رشته‌های فنی و مهندسی و طراحی صنعتی و معماری به نصیب آورده.

پلی‌تکنیک میلان بزرگترین دانشگاه فنی ایتالیا، یک مرکز آموزشی علمی-فناورانه است که تحت نظارت وزارت علوم ایتالیا اداره می‌شود و دولتی به‌شمار می‌رود.

در واقع دانشگاه پلی تکنیک میلان به عنوان برترین دانشگاه فنی مهندسی ایتالیا شناخته شده است که حضوری پررنگ و دائمی در رنکینگ جهانی دانشگاه‌های برتر دارد.

این دانشگاه امروز یکی از پرآوازه‌ترین مراکز علمی و نوآوری شهرمیلان به عنوان پایتخت طراحی اروپا شناخته می‌شود و هر ساله، این مدرسه طراحی و مهندسی، در رتبه‌بندی‌های اصلی ملی و بین‌المللی برای آموزش فنی به جایگاه‌های برتر دست پیدا می‌کند.‌ در این مطلب نگاهی کوتاه می‌کنیم به برخی اطلاعات و دستاورد‌های این مرکز پژوهشی آموزشی.

موفقیت دانشگاه پلی تکنیک میلان از اولین گا‌م‌ها تضمین شده بود چون بنیانگزار پلی‌تکنیک، یک چهره‌ی علمی و سیاسی بسیار خوش‌نام ایتالیایی است؛ فرانچسکو بریوسکی، که در آن زمان سمت وزیر امور خارجه ایتالیا را بر عهده داشت، برای توسعه شهرت آکادمیک ایتالیا در حوزه طراحی صنعتی و معماری، به بیان ساده‌تر، زیبایی صنعتی، به تاریخ 29 نوامبر 1863 این مدرسه فنی‌-مهندسی را افتتاح کرد.

ابتدای کار این دانشگاه فقط 25 دانشجو داشت که رفته‌رفته بر تعداد آن‌ها اضافه شد.

دانشگاه پلی تکنیک میلان که به اختصار حروف لاتین این دانشگاه آن را Polimi می‌نامند، اکنون به عنوان بزرگترین و برترین دانشگاه فنی کشور ایتالیا ظرفیت حدود 42000 دانشجو را در تمامی دوره‌های  تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات عالی (دکتری) را در رشته های مهندسی، معماری و طراحی داراست.

خوب است بدانید که دانشگاه پلی تکنیک میلان قدیمی‌ترین دانشگاه شهر میلان به حساب می‌آید.

دانشگاه پلی تکنیک میلان دارای چندین پردیس مختلف است که علاوه بر میلان در 5 منطقه لمباردی و امیلیا رومانیا قرار گرفته‌اند.

اما دو پردیس اصلی آن، در شهر میلان ایتالیا واقع شده است که به عنوان مرکز اصلی این دانشگاه، اکثر فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی در آن صورت می‌گیرد.

location polytechnic of milan

لوکیشن دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان دارای دو پردیس اصلی در شهر میلان ایتالیا است که اکثر فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی در آن پیگیری می‌شوند اما رفته‌رفته پردیس‌های اقماری دیگری نیز در پنج شهر در سراسر مناطق لمباردی و امیلیا رومانیا به این دو ساختمان و سایت مرکزی ملحق شده‌اند. همچنین دفاتر مرکزی در پردیس تاریخی Città Studi در میلان واقع‌اند.
به عبارت دقیق‌تر، سایت اصلی و فعلی پلی‌تکنیک در میدان لئوناردو داوینچی واقع در منطقه Città studi قرار دارد اما پردیس‌‌های دیگری در اطراف میلان، لکو، مانتوا و پیاچنزا در اختیارش قرار گرفته‌ است.
لوکیشن تاریخی دانشگاه پلی تکنیک میلان، جایی که اول بار گشایش یافت در Via del Vecchio Politecnico قرار داشت.

زبان تدریس در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

به لطف یک سیاست و بینش و بصیرت بین‌المللی قوی، تقریباً تمام دوره‌های تحصیلات تکمیلی به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و به این ترتیب، پلی‌تکنیک تعداد فزاینده‌ای از دانشجویان بین المللی با استعداد را جذب می‌کند.

این دانش‌جویان در حال حاضر یک طیف متنوعی بیش از 100 کشور را تشکیل می‌دهند که خود گویای بسیاری از قابلیت‌های اجتماعی و سیاسی پلی‌تکنیک است.

در این رابطه، در آوریل 2012، دانشگاه اعلام کرد که از سال 2014، تمام دوره‌های تحصیلات تکمیلی فقط به زبان انگلیسی تدریس می‌شود اما این سیاست پس از رای دادگاه عالی ایتالیا که بیان کرد زبان ایتالیایی را نمی‌توان به طور کامل لغو کرد و به نقشی حاشیه‌ای تنزلش داد، تا حدی بازنگری و تعدیل‌ شد.

دانشگاه پلی تکنیک میلان - polytechnic university of milan

دوره‌های آکادمیک پلی‌تکنیک میلان

تنوع در طراحی دوره‌های آکادمیک در پلی‌تکنیک میلان بسیار بالا است. دانشگاه پلی تکنیک میلان :

 • 32 دوره کارشناسی سه ساله.
 • چندین دوره‌ کارشناسی ارشد دو ساله
 • برخی دوره‌های کارشناسی ارشد یک ساله
 • برنامه‌های دکترا را در زمینه های مهندسی، معماری و طراحی ارائه می‌دهد.


سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می‌شود که اولی از اواسط سپتامبر تا اواخر ژانویه و دومی از مارس تا اواخر ژوئن است. همچنین در هر سال تحصیلی دانشجو باید در 3 جلسه امتحانی حاضر شود و به سوالات و چالش‌ها پاسخ دهد.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان - polytechnic of milan

شرایط پذیرش در برنامه‌های Laurea Magistrale (معادل کارشناسی ارشد):

 

دانشجویان با مدرک دانشگاهی خارج از ایتالیا

 1. دانشجویان دارای مدرک دانشگاهی دریافت شده از خارج از ایتالیا برای متقاضیان برنامه‌های کارشناسی ارشد الزامی است که مدرک لیسانس داشته باشند یا در مرحله تکمیل مدرک لیسانس باشند و در این صورت، این متقاضیان پذیرفته شده باید قبل از ثبت نام فارغ التحصیل شوند.
  دقت داشته باشید در صورتی که هم مدرک لیسانس و هم مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید، فقط بر اساس مدرک کارشناسی خود ارزیابی خواهید شد.
 1. برای واجد شرایط بودن برای درخواست پذیرش در دوره کارشناسی ارشد در ایتالیا (Laurea Magistrale)، مدرک خارجی باید اجازه دسترسی به سطح 7 EQF چارچوب صلاحیت‌های اروپایی را بدهد.
 2. برنامه مقطع کارشناسی شما باید شامل موضوعاتی مرتبط و نزدیک به برنامه کارشناسی ارشدی که برای آن درخواست می دهید، باشد. (در سایت دانشگاه پلی تکنیک می‌توانید الزامات هر برنامه را بررسی کنید.)
 3. قبل از شروع برنامه، لطفاً بررسی کنید که معدل شما حداقل مورد نیاز GPA را برآورده می‌کند (فقط برای برخی از کشورهای ذکر شده معتبر است گه لیست کشورها در سایت دانشگاه به وضوح ذکر شده است).
 4. لطفاً توجه داشته باشید که Politecnico di Milano مدارک تحصیلی بر اساس قراردادهای فرانچایز را نمی‌پذیرد.
 5. دانشجویی که نمی‌تواند برای ثبت نام، یک مکمل دیپلم معتبر (برای کشورهایی که در آن پیش بینی شده است) یا یک اعلامیه ارزش دیپلم یا گواهینامه‌های CIMEA ارائه دهد، حتی اگر ارزیابی درخواست وی در ابتدا مثبت بود.
 6. لطفاً توجه داشته باشید که Politecnico of Milano، در هر مرحله از ارزیابی پرونده شما، ممکن است از شما بخواهد که اعلامیه ارزش مدرک دیپلم خود یا بیانیه مقایسه پذیری CIMEA را ارائه دهید.
 7. گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 8. اگر مدرک لیسانس شما به زبان انگلیسی تدریس شده است، می‌توانید به جای مدرک زبان، مدرکی را بارگذاری کنید که توسط دانشگاه شما تأیید شده باشد و زبان تدریس را تایید کند.
 9. الزامات خاص کشور مربوط به مدرک شما
  لیست ارائه شده توسط دانشگاه پلی تکنیک از کشورهای مورد نظر در لینک زیر برای شما قابل مشاهده است. در لینک زیر با توجه به کشوری که مدارک قبلی خود را از آن دریافت کرده‌اید مدارک تکمیلی موردنظر دانشگاه را آماده نمایید.
  لینک )
 10. توجه داشته باشید که الزامات (حداقل معدل شامل) تعیین شده توسط دانشگاه سختگیرانه است و هیچ استثنایی در نظر گرفته نخواهد شد.

دانشجویان خارجی با مدرک دانشگاهی ایتالیا

اگر مدرک پیشین خود را از دانشگاهی ایتالیایی دریافت کرده‌اید، این امکان وجود دارد تا در دوره‌های تحصیلات تکمیلی با شرایط مشابه دانشجویان ایتالیایی پذیرفته شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش، باید به وب سایت http://www.poliorientami.polimi.it/ مراجعه کرده یا با دفتر ثبت نام این دانشگاه تماس بگیرید.

شانس پذیرش در دانشگاه پلیتکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان (Politecnico di Milano) یکی از برترین دانشگاه‌های فنی و مهندسی در اروپا و جهان است. این دانشگاه به دلیل کیفیت بالای آموزش، رتبه‌های برتر جهانی و سابقه طولانی درخشان، متقاضیان زیادی از سراسر جهان دارد.

شانس پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک میلان به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • معدل تحصیلی: متقاضیان باید دارای معدل تحصیلی بالا (معمولاً بالای 16) باشند.
 • رزومه تحصیلی: رزومه تحصیلی باید شامل ریز نمرات، مدارک تحصیلی، گواهینامه‌ها و سایر افتخارات و تجارب مرتبط باشد.
 • انگیزه نامه: انگیزه نامه باید نشان دهنده علاقه و اشتیاق متقاضی به رشته تحصیلی مورد نظر و اهداف او برای تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان باشد.
 • توصیه نامه: ارائه دو یا سه توصیه نامه از اساتید یا کارفرمایان قبلی می‌تواند شانس پذیرش را افزایش دهد.
 • آزمون ورودی: برای برخی از رشته‌ها، متقاضیان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند و نمره قبولی را کسب کنند.
 • مهارت زبان: متقاضیان باید به زبان ایتالیایی یا انگلیسی تسلط داشته باشند و مدرک زبان معتبر ارائه دهند.

به طور کلی، شانس پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک میلان برای متقاضیان با معدل بالا، رزومه قوی و انگیزه نامه و توصیه نامه‌های خوب، بالا است.

در ادامه، به برخی از نکاتی که می‌توانند شانس پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک میلان را افزایش دهند، اشاره می‌کنیم:

 • شروع زودهنگام فرآیند اپلای: متقاضیان باید فرآیند اپلای را به موقع و با دقت انجام دهند.
 • انتخاب رشته مناسب: متقاضیان باید با توجه به علایق و توانمندی‌های خود، رشته تحصیلی مناسب را انتخاب کنند.
 • ارائه مدارک کامل و صحیح: متقاضیان باید تمام مدارک مورد نیاز را به طور کامل و صحیح ارائه دهند.
 • تقویت مهارت زبان: متقاضیان باید مهارت زبان خود را تا حد قابل قبولی ارتقا دهند.
 • آمادگی برای آزمون ورودی: در صورت نیاز، متقاضیان باید برای آزمون ورودی دانشگاه آماده شوند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانش آموزانی که در برنامه Laurea Magistrale (کارشناسی ارشد علوم) ثبت نام کرده‌اند چندین فرصت بورسیه تحصیلی دارند:

دانشگاه پلی تکنیک میلان

کمک مالی دانشگاه - Diritto allo Studio Universitario (DSU)

این بورسه به ویژه برای دانش‌آموزان مستحق که در شرایط سخت اقتصادی قرار دارند، هر سال، در ماه ژوئن، PoliMi یک فراخوان ویژه برای واگذاری مزایای بورسیه “DSU” منتشر می‌کند.

اول از همه، می توانید درخواست بورسیه تحصیلی کنید که شامل بخشی از پول و بخشی از خدمات، به ویژه خدمات پذیرایی است.

علاوه بر این، اگر دور از دوره تحصیلی خود زندگی می‌کنید، می‌توانید برای اقامت با تخفیف در یکی از اقامتگاه های دانشگاه پلی تکنیک نیز درخواست دهید.

باید بدانید که بسته به اینکه دانشجوی “محلی”، “مسافرت” یا “دور از خانه” باشید، بورسیه دارای مقادیر متفاوتی خواهد بود.

بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی

در این نوع بورسه، به لطف همکاری با شرکای دولتی و خصوصی، هر ساله از طرف دانشگاه  Politecnico di Milano تعدادی بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی را به با استعدادترین نامزدهای بین المللی پذیرفته شده در برنامه کارشناسی ارشد علوم در ترم 1 یا 2 ارائه می‌گردد. در این روش، دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند باید فقط هزینه اداری غیرقابل استرداد حدود 200 یورو را بپردازند.

 

کلیه دانشجویان پذیرفته شده با پرونده کامل (گواهی زبان در مهلت مقرر) به طور خودکار برای بورسیه های شایستگی موجود در نظر گرفته می‌شوند. این طرح بورسیه از طرف Politecnico di Milano شامل سه طرح مجزاست:

 

 • بورسیه‌های پلاتینیوم

ارزش 10000 یورو ناخالص در سال + معافیت از هزینه تحصیل. مبلغ هر بورسیه (بعد از کسر مالیات) در دو یا سه قسط در سال به حساب بانکی ذینفع واریز خواهد شد. دانشجو فقط باید هزینه اداری بپردازد.

 • بورسیه‌های طلا

ارزش 5000 یورو در سال + معافیت از هزینه تحصیل. مبلغ هر بورسیه (بعد از کسر مالیات) در دو یا سه قسط در سال به حساب بانکی ذینفع واریز خواهد شد. دانشجو فقط باید هزینه اداری بپردازد.

 • بورسیه‌های SILVER

مربوط به معافیت از شهریه، کل مبلغ شهریه سال تحصیلی را پوشش می‌دهد. دانشجو فقط باید هزینه اداری بپردازد.

تعداد بورسیه‌های پلاتین، طلا و نقره اعطا شده از سال به سال متفاوت است، تعداد کمی بورسیه پلاتین و تعداد بیشتری بورسیه طلا و نقره در دسترس است.

سایر بورسیه‌ها

 • وزارت امور خارجه با همکاری‌های بین المللی ایتالیا هر ساله تعدادی بورسیه برای دانشجویان بین المللی اختصاص می‌دهد. هر سال برنامه معمولاً در ماه می باز و در ژوئن بسته می‌شود.
 • بورسیه‌های تحصیلی اضافی تحت برنامه استعداد خود را در ایتالیا سرمایه گذاری کنید به متقاضیان ترم 1 (مورد پذیرش در سپتامبر) از کشورهای زیر ارائه می شود: ارمنستان، آذربایجان، برزیل، کلمبیا، مصر، اتیوپی، غنا، هند، اندونزی، ایران، قزاقستان، مکزیک، جمهوری خلق چین، جمهوری کره، تونس، ترکیه و ویتنام.
 • جایزه فولبرایت برای Laurea Magistrale در PoliMi برای دانشجویان آینده نگر ایالات متحده برای ترم اول سال تحصیلی 2023 در دسترس است.
 • دانشجویان ایالات متحده که برای یک برنامه Politecnico di Milano Laurea Magistrale که از سپتامبر سال تحصیلی ذکر شده شروع می شود، می توانند برای این جایزه درخواست دهند.
مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان​

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان

 1. دیپلم (معادل لیسانس) یا گواهی فارغ التحصیلی
 2. یکی از مدارک زیر:
  1. بیانیه مقایسه پذیری CIMEA
  2. ضمیمه دیپلم اگر توسط دانشگاه شما صادر شده باشد
  3. اعلامیه ارزش (Dichiarazione di Valore) صادر شده توسط نماینده دیپلماتیک ذیصلاح ایتالیا، مربوط به مدرک لیسانس. این مدرک اعتبار و صلاحیت مدرک شما را برای ادامه تحصیل در دوره دوم تایید می‌کند
 3. مدرک لیسانس / گواهی فارغ التحصیلی و مکمل دیپلم باید به صورت آنلاین از طریق یکی از مدارک زیر قابل تأیید باشد:
  1. بیانیه تاییدیه CIMEA
  2. آپوستیل الکترونیکی (دقت داشته باشید که آپوستیل کاغذی دیگر پذیرفته نمی‌شود). در این مرحله حتما این پیوند را برای لیست مراجع ذیصلاح برای صدور آپوستیل در هر کشور بررسی کنید و مطمئن شوید که e-Apostille در دسترس است.
  3. پایگاه داده آنلاین ارائه شده توسط موسسه صادر کننده مدرک (و نه وب سایت یک شرکت خصوصی). لینک پایگاه داده و روش‌های مشاوره باید توسط خود موسسه ارائه شود
 4. ویزای دانشجویی نوع D ایتالیا (فقط دانشجویان غیر اتحادیه اروپا مقیم خارج از کشور). ویزای دانشجویی باید قبل از شروع کلاس‌ها (اواسط شهریور) اخذ شود.
 5. اصل گواهی زبان انگلیسی (و زبان ایتالیایی، برای دانشجویان پذیرفته شده در برنامه های کارشناسی ارشد که به زبان ایتالیایی برگزار می‌شود). برای دانشجویانی که مدرک لیسانس قبلی آنها به زبان انگلیسی تدریس می‌شد، یک نامه اصلی رسمی از موسسه مورد نیاز است، مگر اینکه به وضوح در ضمیمه دیپلم مشخص شده باشد.

 خوب است بدانید: Politecnico di Milano ترجمه‌های ایتالیایی (ترجیحا)، انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی مدارک را می‌پذیرد.

لطفا توجه داشته باشید: ترجمه‌های دریافت شده از مترجمان یا دادگاه‌های ایتالیا در این دانشگاه پذیرفته نخواهد شد.

ددلاین ثبت نام و اخذ پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان

مهلت‌ها و دوره درخواست دانشجویان غیر EEA (دانشجویان غیر اتحادیه اروپا) در دانشگاه پلی تکنیک به شرح زیر است:

نیمسال تحصیلی
نوبت فراخوان
دوره ثبت درخواست
نیمسال اول – سپتامبر
فراخوان اول
سپتامبر – نوامبر
نیمسال اول – سپتامبر
فراخوان دوم
ژانویه – مارس
نیمسال دوم – فوریه
فراخوان اول
می – جولای

در ادامه برخی توصیه‌های مهم پلیمی را در رابطه با ثبت درخواست مشاهده می‌کنید:

 • برنامه های Laurea Magistrale تحت نظر دانشکده طراحی و دانشکده معماری فقط در ترم اول سال تحصیلی (مورد دریافت شهریور) دانشجو می‌پذیرد.
 • امکان ثبت درخواست تنها یک بار در هر ترم در یکی از فراخوان‌ها موجود می‌باشد.
 • هیچ تفاوتی از نظر شانس پذیرش بین فراخوان‌های درخواست برای همان ترم وجود ندارد.
 • لطفاً از پرداخت‌های لحظه آخری خودداری کنید زیرا در صورت بروز مشکل ممکن دفتر دانشگاه هیچ تضمینی برای برگشت وجه یا ثبت درخواست پس از بسته شدن مهلت سایت ارائه نمی‌دهد.

ددلاین‌های پذیرش سال تحصیلی 2024-2025 دانشگاه پلی تکنیک میلان

پذیرش سپتامبر 2024 (ترم اول) – فراخوان اول

12 سپتامبر 2023

افتتاحیه برنامه آنلاین

9 نوامبر 2023

(11:59 بعد از ظهر CET) بسته شدن درخواست آنلاین / آخرین روز برای پرداخت هزینه درخواست

8 فوریه 2024

آخرین روز برای پذیرش پذیرش و ارائه مدرک زبان (که برای بورسیه های شایستگی در نظر گرفته می شود)

اکتبر 2023 – فوریه 2024

نتایج در پروفایل شخصی شما منتشر می‌شود

از آوریل 2024**

پیش ثبت نام و درخواست ویزای دانشجویی در وب سایت www.universitaly.it

جولای – سپتامبر 2024

ثبت نام

سپتامبر 2024

شروع کلاس ها

پذیرش سپتامبر 2024 (ترم اول) – فراخوان دوم

9 ژانویه 2024

افتتاحیه برنامه آنلاین

29 فوریه 2024

(11:59 بعد از ظهر CET) بسته شدن درخواست آنلاین / آخرین روز برای پرداخت هزینه درخواست

9 مه 2024

آخرین روز برای پذیرش پذیرش و ارائه مدرک زبان (که برای بورسیه های شایستگی در نظر گرفته می شود)

فوریه – مه 2024

نتایج در پروفایل شخصی شما منتشر می‌شود

از آوریل 2024

پیش ثبت نام و درخواست ویزای دانشجویی در وب سایت www.universitaly.it

جولای – سپتامبر 2024

ثبت نام

سپتامبر 2024

شروع کلاس ها

توجه داشته باشید:

دانشگاه پلی تکنیک در زمانبندی‌های اعلان شده خود بسیار دقیق عمل می‌کند، از همین رو اگر سند یا مدارک در مهلت مقرر ارائه نشود،  دانشگاه هیچ تضمینی برای تایید بورسیه‌های تحصیلی مبتنی بر شایستگی موجود و/یا درخواست ویزا در وب‌سایت Universitaly.it ارائه نمی‌دهد.

آخرین مهلت ثبت نام

روند اخذ پذیرش ترم فوریه در ماه‌های اکتبر و نوامبر سال قبل آغاز می‌شود. تاریخ های دقیق مهلت از دپارتمانی به دپارتمانِ دیگر متفاوت است. اما به طور کلی، دانشجویانی که در دانشگاه ها و کالج های ایتالیا تحصیل می کنند می توانند از طریق دو پذیرش سالانه در دانشگاه‌های ایتالیا پذیرش بگیرند:

 • سپتامبر
 • فوریه

هزینه تحصیل در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

اولین بخش از هزینه تحصیلی در این دانشگاه، هزینه تایید پذیرش است؛ به این صورت که پس از پذیرش، به منظور تایید آن، از شما خواسته می‌شود هزینه اداری 165.59 یورو را با کارت اعتباری یا با انتقال بانکی بپردازید. هزینه اداری از قسط دوم کسر شده و در صورت انصراف مسترد نخواهد شد.

خوب است بدانید در دانشگاه پلیمی شهریه هر سال تحصیلی در دو قسط تقسیم می‌شود. قسط اول باید در هنگام ثبت نام پرداخت شود و علاوه بر آن، قسط دوم در مهلت مقرر پرداخت می شود. دقت داشته باشید که مبلغ مقرر باید به طور کامل پرداخت شود و نمی‌توان آن را به اقساط بعدی تقسیم کرد.

شهریه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان به دو بخش تقسیم می‌شود، یکی شهریه مربوط به افراد مقیم ایتالیا و عضو اتحادیه اروپا و دیگری برای دانشجویان و متقاضیان غیر اتحادیه اروپا:

شهریه برای دانشجویان EEA و دانشجویان غیر EEA مقیم ایتالیا

هزینه تحصیل برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا که مقیم ایتالیا هستند از حدود 888,59 یورو تا 3,891,59 یورو برای سال متغیر است.

دقت داشته باشید که قسط اول پرداخت شهریه شامل مبلغ ثابت 888,59 یورو است و قسط دوم با توجه مبلغ کل شهریه متغیر است.

مهم است بدانید که این مبلغ نهایی ممکن است با توجه به تعداد واحدهای (CFU/ECTS) موجود در طرح مطالعه تنظیم شود و گاهی متغیر نیز باشد.

هزینه های تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

هزینه های تحصیل برای دانشجویان غیر منطقه اتحادیه اروپا به طور خودکار به طور کامل مبلغ 3.891،59 بورو در نظر گرفته می‌شود.

قسط اول شهریه این افراد مبلغ ثابت 888,59 یورو است و در پی ان، قسط دوم مبلغ 3.003 یورو خواهد بود.  مهم است بدانید که این مبلغ نهایی ممکن است با توجه به تعداد واحدهای (CFU/ECTS) موجود در طرح مطالعه تنظیم شود و گاهی متغیر نیز باشد.

آخرین مهلت ثبت نام

مقاطع تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه Polimi همانطور که اشاره کردیم، با امکاناتی در میلان و منطقه لومباردی و اطراف آن، طیف وسیعی از برنامه‌ها و دوره‌های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در 4 دانشکده ارائه می‌دهد.

عمده این دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی در زمینه‌های طراحی، معماری و برنامه ریزی شهری، مهندسی صنایع و اطلاعات، و مهندسی عمران، محیط زیست و مدیریت زمین تشکیل می‌شوند.

قابل ذکر است که دوره‌های آموزشی دانشگاه پلی تکنیک میلان شامل بیش از 40 برنامه تحصیلات تکمیلی و 20 برنامه دکترا است که به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

رنکینگ دانشگاه پلی تکنیک میلان

Politecnico di Milano یکی از برترین دانشگاه های دولتی در میلان ایتالیا است. در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2024 در رتبه 123 قرار دارد.

رتبه 123 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS،

رتبه 7 در رتبه بندی QS WUR بر اساس موضوع،

رتبه 201 در رتبه بندی پایداری QS،

و رتبه 1 در رتبه بندی دانشگاه‌های اروپا  از دست‌آرودهای این دانشگاه قدیمی ایتالیا در رنکینگ سال 2024 است.

 

بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS برای حوزه موضوعی «مهندسی و فناوری»، از سال 2012 تا کنون، یعنی سال 2012، سیر صعودی بسیار خوبی را رنکینگ جهانی دانشگاه‌ها طی کرده است.

دانشگاه پلی تکنیک میلان - polytechnic university of milan

به طوری که امروزه علاوه بر جایگاه جهانی خود، در رشته هنر و علوم انسانی رتبه 86 سال 2024، در مهندسی و فناوری رتبه 62 جهانی، در رشته علوم کامپیوتری رتبه 80 جهانی را کسب کرده است.

جایگاه جهانی این دانشگاه از سال 2014 تا 2024 به شرح زیر بوده است:

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

201-250

301-350

351-400

351-400

301-350

301-350

301-350

201-250

201-250

301-350

276-300

کلام آخر

اگر قصد تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان را دارید، تاپ‌سولوشن یکی از بهترین آژانس‌های مهاجرتی ایرانی است که با هدف تسهیل روند مهاجرت هم‌وطنان تاسیس شده و تا کنون ده‌ها پرونده موفق مهاجرت را در کارنامه خود ثبت کرده.

همین حالا یک تماس کوتاه با کارشناسان ما می‌تواند شما را برای رسیدن به اهداف مهاجرتی خود جلو بیاندازد؛ پس تلفن را بردارید و تماس بگیرید.

سوالات متداول

متقاضیان برای ورود به این دانشگاه باید در مقطع کارشناسی مدرک دیپلم و در مقطع کارشناسی ارشد مدرک لیسانس مرتبط با رشته مورد نظر خود را داشته باشند. همچنین، ارائه نمره زبان انگلیسی یا ایتالیایی و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه الزامی است.

شهریه دانشگاه پلی تکنیک میلان به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و تابعیت دانشجو بستگی دارد. به طور کلی، شهریه سالانه برای دانشجویان بین المللی بین 4000 تا 12000 یورو است.

دانشگاه پلی تکنیک میلان در رشته های مهندسی، معماری و طراحی رتبه بالایی در جهان دارد. برخی از بهترین رشته های این دانشگاه عبارتند از: مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی، معماری، طراحی صنعتی و طراحی مد.

بله، دانشگاه پلی تکنیک میلان بورسیه های تحصیلی مختلفی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

دانشگاه پلی تکنیک میلان خوابگاه های مختلفی برای دانشجویان خود ارائه می دهد. خوابگاه ها به طور کلی در دو نوع آپارتمانی و سوئیتی هستند و امکانات رفاهی مختلفی مانند حمام، آشپزخانه و اینترنت را به دانشجویان ارائه می دهند.

مقالات مرتبط با موضوع این مقاله :


دسترسی آسان به سایت

4 پاسخ

 1. سلام
  من خیلی به تحصیل در کشور ایتالیا علاقمندم و دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از گزینه‌های منه. میشه بگی شرایط پذیرش و بورسیه این دانشگاه چطوریه؟

  1. سلام! بله، دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا و دنیاست و برای تحصیل در خارج از کشور گزینه بسیار مناسبی هست. برای پذیرش در این دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت کنی و مدارک تحصیلی خودت رو به همراه رزومه و انگیزه نامه به دانشگاه ارائه بدی.

   در مورد بورسیه هم باید بگم که دانشگاه پلی تکنیک میلان بورسیه‌های مختلفی رو به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنه. برای اطلاع از شرایط دقیق بورسیه‌ها می‌تونی به وب سایت دانشگاه مراجعه کنی یا با مشاورین ما تماس بگیری.

 2. من شنیدم که دانشگاه پلی تکنیک میلان جزو بهترین دانشگاه‌های ایتالیا و دنیا هست. میشه بگین درسته آیا؟ و اگه درسته، چرا این دانشگاه انقدر خوبه؟

  1. سلام! درسته که دانشگاه پلی تکنیک میلان جزو بهترین دانشگاه‌های ایتالیا و دنیا هست. این دانشگاه به خاطر کیفیت بالای آموزش، اساتید برجسته و امکانات تحقیقاتی پیشرفته‌اش مشهور هست.

   علاوه بر این، دانشگاه پلی تکنیک میلان در رشته‌های مختلفی مثل مهندسی، طراحی، علوم پایه و … که تو همین مقاله به صورت جامع گفته شده برنامه‌های تحصیلی متنوعی رو ارائه می‌کنه و دانشجوها می‌تونن با توجه به علایق و استعدادشون رشته تحصیلی مورد نظرشون رو انتخاب کنن.

   اگه می‌خوای اطلاعات کاملتری در مورد دانشگاه پلی تکنیک میلان داشته باشی، می‌تونی با مشاورین ما در تماس باشی.

   مشاورین ما با اشراف کامل به شرایط پذیرش و بورسیه این دانشگاه، می‌تونن راهنمایی‌های لازم رو بهت ارائه بدن و بهت کمک کنن تا بهترین تصمیم رو برای آینده تحصیلی خودت بگیری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات اخیر

فهرست مطالب