دانشگاه پلی تکنیک میلان | کی باید برای ثبتنام اقدام کنم

دانشگاه پلی تکنیک میلان

در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان چه رشته هایی تدریس میشه و کی باید برای ثبتنام اقدام کنم

تاسیس

حتما اسم دانشگاه پلی تکنیک میلان به گوشتان خورده است. شاید به این دلیل که اینجا، دانشگاهی برجسته در کشور ایتالیا است که نامش را به واسطه تمرکزش بر رشته‌های فنی و مهندسی و طراحی صنعتی و معماری به نصیب آورده.

این دانشگاه امروز یکی از پرآوازه‌ترین مراکز علمی و نوآوری شهرمیلان به عنوان پایتخت طراحی اروپا شناخته می‌شود و هر ساله، این مدرسه طراحی و مهندسی، در رتبه‌بندی‌های اصلی ملی و بین‌المللی برای آموزش فنی به جایگاه‌های برتر دست پیدا می‌کند.‌ در این مطلب نگاهی کوتاه می‌کنیم به برخی اطلاعات و دستاورد‌های این مرکز پژوهشی آموزشی.

موفقیت دانشگاه پلی تکنیک میلان از اولین گا‌م‌ها تضمین شده بود چون بنیانگزار پلی‌تکنیک، یک چهره‌ی علمی و سیاسی بسیار خوش‌نام ایتالیایی است؛ فرانچسکو بریوسکی، که در آن زمان سمت وزیر امور خارجه ایتالیا را بر عهده داشت، برای توسعه شهرت آکادمیک ایتالیا در حوزه طراحی صنعتی و معماری، به بیان ساده‌تر، زیبایی صنعتی، به تاریخ 29 نوامبر 1863 این مدرسه فنی‌-مهندسی را افتتاح کرد.

ابتدای کار این دانشگاه فقط 25 دانشجو داشت که رفته‌رفته بر تعداد آن‌ها اضافه شد.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان دولتی یا خصوصی؟

پلی‌تکنیک میلان بزرگترین دانشگاه فنی ایتالیا، یک مرکز آموزشی علمی-فناورانه است که تحت نظارت وزارت علوم ایتالیا اداره می‌شود و دولتی به‌شمار می‌رود.

لوکیشن دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان دارای دو پردیس اصلی در شهر میلان ایتالیا است که اکثر فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی در آن پیگیری می‌شوند اما رفته‌رفته پردیس‌های اقماری دیگری نیز در پنج شهر در سراسر مناطق لمباردی و امیلیا رومانیا به این دو ساختمان و سایت مرکزی ملحق شده‌اند. همچنین دفاتر مرکزی در پردیس تاریخی Città Studi در میلان واقع‌اند.
به عبارت دقیق‌تر، سایت اصلی و فعلی پلی‌تکنیک در میدان لئوناردو داوینچی واقع در منطقه Città studi قرار دارد اما پردیس‌‌های دیگری در اطراف میلان، لکو، مانتوا و پیاچنزا در اختیارش قرار گرفته‌ است.
لوکیشن تاریخی دانشگاه پلی تکنیک میلان، جایی که اول بار گشایش یافت در Via del Vecchio Politecnico قرار داشت.

آخرین مهلت ثبت نام

روند اخذ پذیرش ترم فوریه در ماه‌های اکتبر و نوامبر سال قبل آغاز می‌شود. تاریخ های دقیق مهلت از دپارتمانی به دپارتمانِ دیگر متفاوت است. اما به طور کلی، دانشجویانی که در دانشگاه ها و کالج های ایتالیا تحصیل می کنند می توانند از طریق دو پذیرش سالانه در دانشگاه‌های ایتالیا پذیرش بگیرند:

  • سپتامبر
  • فوریه

هزینه تحصیل در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

هزینه تحصیل برای دانشجویان ایتالیایی و دانشجویان غیر ایتالیایی، که مقیم ایتالیا شده‌اند، از حدود 888.59 یورو تا 3.891.59 یورو در سال توفیر پیدا می‌کند که بسته به رشته‌ و مقطع تحصیلی کم و زیاد می‌شود.

در خصوص دانشجویان بومی، هزینه‌های تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان به درآمد خانواده هر دانشجو بستگی دارد.

دوره‌های آکادمیک پلی‌تکنیک میلان

تنوع در طراحی دوره‌های آکادمیک در پلی‌تکنیک میلان بسیار بالا است. دانشگاه پلی تکنیک میلان :

  • 32 دوره کارشناسی سه ساله.
  • چندین دوره‌ کارشناسی ارشد دو ساله
  • برخی دوره‌های کارشناسی ارشد یک ساله
  • برنامه‌های دکترا را در زمینه های مهندسی، معماری و طراحی ارائه می‌دهد.


سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می‌شود که اولی از اواسط سپتامبر تا اواخر ژانویه و دومی از مارس تا اواخر ژوئن است. همچنین در هر سال تحصیلی دانشجو باید در 3 جلسه امتحانی حاضر شود و به سوالات و چالش‌ها پاسخ دهد.

زبان تدریس در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

به لطف یک سیاست و بینش و بصیرت بین‌المللی قوی، تقریباً تمام دوره‌های تحصیلات تکمیلی به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و به این ترتیب، پلی‌تکنیک تعداد فزاینده‌ای از دانشجویان بین المللی با استعداد را جذب می‌کند.

این دانش‌جویان در حال حاضر یک طیف متنوعی بیش از 100 کشور را تشکیل می‌دهند که خود گویای بسیاری از قابلیت‌های اجتماعی و سیاسی پلی‌تکنیک است.

در این رابطه، در آوریل 2012، دانشگاه اعلام کرد که از سال 2014، تمام دوره‌های تحصیلات تکمیلی فقط به زبان انگلیسی تدریس می‌شود اما این سیاست پس از رای دادگاه عالی ایتالیا که بیان کرد زبان ایتالیایی را نمی‌توان به طور کامل لغو کرد و به نقشی حاشیه‌ای تنزلش داد، تا حدی بازنگری و تعدیل‌ شد.

کلام آخر

اگر قصد تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان را دارید، تاپ‌سولوشن یکی از بهترین آژانس‌های مهاجرتی ایرانی است که با هدف تسهیل روند مهاجرت هم‌وطنان تاسیس شده و تا کنون ده‌ها پرونده موفق مهاجرت را در کارنامه خود ثبت کرده.

همین حالا یک تماس کوتاه با کارشناسان ما می‌تواند شما را برای رسیدن به اهداف مهاجرتی خود جلو بیاندازد؛ پس تلفن را بردارید و تماس بگیرید.

مقالات مرتبط با موضوع این مقاله :


دسترسی آسان به سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *